PelviFly – jedyny taki start-up w Polsce. Rozwiązuje wstydliwy problem kobiet

Zespół PelviFly
Zespół PelviFly Materiały prasowe
Polska firma PelviFly stworzyła system, który może pomóc kobietom ćwiczyć mięśnie dna miednicy w domowym zaciszu. Jak wskazują badania, co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

PelviFly to „elektroniczny tampon” połączony bezprzewodowo z aplikacją mobilną na smartfona. Pomysłodawczynią i założycielką jest Urszula Wójtowicz, pielęgniarka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rozwiązanie zdalnie monitoruje ćwiczenia mięśni dna miednicy. Aplikacja dostarcza pacjentce informacji nt. rezultatów ćwiczeń i wprowadza elementy korekcji. Pacjentka jest w kontakcie z centrum opieki, gdzie fizjoterapeuci i ginekolodzy codziennie monitorują postępy ćwiczeń.

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet przygotowujących się do ciąży, po porodzie, ale także dla walczących z nadwagą czy będących w menopauzie. PelviFly poleca rozwiązanie także sportsmenkom, m.in. biegaczkom.

Wójtowicz chce zachęcić kobiety do regularnych ćwiczeń i nauczyć wykonywać je prawidłowo. Dowiedziała się, że dwóch inżynierów ze Stanford University opracowało przyrząd do takich ćwiczeń. Zaprosiła ich do współpracy.

W PelviFly zainwestowała już grupa inwestorek skupionych w Black Swan Fund przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Napisz do autora: rafal.badowski@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.