Elon Musk zapowiada nowe samochody. "Autonomiczne auta będą dwa razy bezpieczniejsze"

Nowe samochody Tesla będą rozwijać koncept autonomicznych aut.
Nowe samochody Tesla będą rozwijać koncept autonomicznych aut. Wikipedia/Steve Jurvetson
Odliczanie dobiegło końca. Po konferencji, opisującej plan podboju Marsa, Elon Musk zajął się bardziej przyziemnymi sprawami. Ogłosił że wszystkie nowe auta Tesla będą w pełni autonomiczne. To jednak nie koniec innowacji we flagowym produkcie wizjonera.

Wszystkie nowe modele Tesli będą mogły przejechać z Los Angeles do Nowego Jorku bez żadnej interwencji ze strony kierowcy, ogłosił na konferencji Musk. Podkreślił jednak, że pełna aktywacja samoprowadzących się aut nastąpi dopiero po serii dokładnych testów i regulacji.

Samochody z autopilotem będą miały 8 kamer, które zapewnią widoczność w zakresie 360 stopni i o zasięgu 250 metrów. 12 ultradźwiękowych sensorów pozwoli pojazdowi na rozpoznanie twardych i miękkich obiektów. Specjalny radar ma natomiast umożliwić “widzieć” autu przez ulewny deszcz, mgłę, pył a nawet przez jadący przed Teslą pojazd.


Musk zapowiedział także nowy komputer pokładowy, powstały we współpracy z przedsiębiorstwem Nvidia. Jego moc obliczeniowa ma być ma 40 razy większa od poprzednika i przeprowadzać 12 trylionów (milion milionów) operacji na sekundę.

Podczas konferencji dostało się również mediom, które krytykują autonomiczne pojazdy jako niebezpieczne. Miliarder podkreślił, że poziom bezpieczeństwa będzie w nich dwa razy większy niż w tych, które do poruszania się potrzebują człowieka za kółkiem.

Źródło: Daily Mail

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.