Mają rozmach! Fantastyczny polski projekt "Golem" zebrał 34 mln złotych w pół godziny

Golem to infrastruktura peer-to-peer, która umożliwia udostępnianie mocy obliczeniowej
Golem to infrastruktura peer-to-peer, która umożliwia udostępnianie mocy obliczeniowej youtube.com
Golem Network nazywany „Uberem dla komputerów” zebrał za pomocą crowdfundingu 8,6 mln dolarów (ok. 34 mln złotych) w ciągu 29 minut. Przed projektem Juliana Zawistowskiego rysuje się świetlana przyszłość.

Golem nazywany obrazowo „Uberem dla komputerów”, jest w rzeczywistości infrastrukturą peer-to-peer, która umożliwia udostępnianie firmom swojej mocy obliczeniowej wszystkim chętnym. Dzięki temu użytkownicy, którzy porywają się na duże informatyczne projekty, nie muszą inwestować w bardzo drogi sprzęt. Potrzebną moc obliczeniową może odpłatnie udostępnić im osoba lub firma, która nie wykorzystuje jej w całości.

Projekt, nad którym czuwa aktualnie piątka naszych rodaków (Julian Zawistowski, Piotr Janiuk, Andrzej Regulski, Aleksandra Skrzypczak i Paweł Bylica) odniósł niedawno pierwszy duży sukces. Polacy postanowili zebrać pieniądze na jego rozwój za pomocą crowdfundingu. Potrzebne 8,6 mln dolarów znalazło się na ich koncie w zaledwie 29 minut.

Rozwojowi Golema przyglądają się z uwagą również fani bitcoinów. Dzięki wynalazkowi naszych rodaków, tworzenie wirtualnej waluty ma być prostsze, szybsze i dostępne dla większej ilości komputerów.

źródło: Forbes

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.