Pilot do telewizora, pulsometr, a nawet szpiegowska pluskwa. 5 zastosowań smartfona, o których nie miałeś pojęcia

Możliwości jest więcej, niż może się wydawać.
Możliwości jest więcej, niż może się wydawać. Zrzut ekranu/Youtube/Android Play
Telefony służy głównie do dzwonienia, sprawdzania poczty, Facebooka i słuchania muzyki, jest w wielkim błędzie. Smartfony mają w sobie znacznie większy potencjał, który tylko czeka na uwolnienie. Oto pięć nietypowych zastosowań twojego telefonu, o jakich nawet nie wiedziałeś.


Pilot do telewizora

Czy wiesz, że możesz zamienić swojego smartona w pilota? Dokładnie tak, nawet nie trzeba dokonywać zewnętrznych przeróbek. Wiele telefonów z systemem Android mają wbudowane nadajniki podczerwieni. A na takie sygnały reagują właśnie telewizory, kiedy skaczemy po kanałach lub zmieniamy głośność.


Podczerwień znajduje się między innymi w Samsung Galaxy S6 lub HTC One M9. Jeśli jednak nie chcemy grzebać w wirtualnych trzewiach naszego urządzenia, wystarczy odpowiednia aplikacja. Na przykład Peel Smart Remote. Zamienia ona smartfona uniwersalnego pilota do wszystkich urządzeń sterowanych na podczerwień.

Wbudowane rozpoznawanie piosenek

Shazam, TrackID, SoundHound – to dalej popularne programy do rozpoznawania muzyki, która akurat leci. Ale wcale nie musimy ich pobierać – w telefonach z Androidem, iOS i Microsoft wbudowani w system asystenci również doczekali się tej funkcji.

Na iPhone'ach wystarczy zapytać Siri o to, co teraz leci. Urządzenia z Windowsem mają ikonę do szukania muzyki wbudowaną w wirtualną asystentkę o nazwie Cortana. A w Googlowym Androidzie wystarczy natomiast wcisnąć ikonkę mikrofonu. Poziom rozpoznawania utworów może się różnić. Wiele zależy od tego, jak bardzo dana firma ma rozbudowaną bibliotekę utworów.

Pluskwa

Przechodzimy do klimatu rodem ze szpiegowskich filmów – czyli jak zamienić swój telefon w pluskwę? Przy pomocy aplikacji, oczywiście! W sklepie Play znajdziecie mnóstwo aplikacji, które pozwalają na zapisywanie dźwięków otoczenia. Jeśli rozmawiacie przez telefon, polecamy aplikację ACR, która zapisuje całą konwersację i ma swoją darmową wersję. Na rozmowy w cztery oczy polecamy zaś Tape-a-Talk Voice Recorder.
Dla tych, którzy chcą nagrywać swoje otoczenie w bardziej dyskretny sposób, przeznaczono natomiast Ear Spy. I tak, jest w darmowej wersji (z reklamami, pełna kosztuje około 20 złotych). Najlepsze wyniki program daje, kiedy podpinamy do smartfona słuchawki. Wtedy przekierowuje on dźwięk z mikrofonu bezpośrednio do naszych głośników.
Mało tego, jeśli chcemy podsłuchać kogoś w drugim pokoju, możemy “przypadkowo” położyć nasz telefon obok niego, a potem słuchać, co mówi przez zestaw Bluetooth.

Pulsomierz

Chciałbyś zmierzyć swoje tętno podczas ćwiczeń, ale nie uśmiecha ci się płacenie za aplikację w sklepie internetowym? I słusznie, bo wcale nie musisz tego robić. W ostatnich flagowcach od Samsung (a dokładnie od Galaxy S5 w górę), możesz monitorować swoje tętno dzięki aplikacji S Health.


Jeśli zaś nie posiadasz urządzenia od Koreańczyków, dobrym pomysłem będzie pobranie bezpłatnie aplikacji Instant Heart Rate od Azumio. Dzięki użyciu kamery, będzie sprawdzać jak często bije twoje serce – ten proces nazywa się fotopletyzmografią.

Nowy interfejs

Po jakimś czasie każdemu może się znudzić jego ekran główny. Nakładki od producentów telefonów nie zawsze spełniają nasze wymagania. Ale nie jest też tak, że jesteśmy na nie skazani.

Z pomocą przychodzi na przykład Google Now, który oferuje użytkownikowi doświadczenie obsługi Androida w swojej podstawowej, “najczystszej” wersji. Z kolei Nova Launcher daje nam więcej swobody przy kreowaniu własnego interfejsu, który możemy dostosować pod swoje oczekiwania. Jeśli natomiast nie przypadną nam do gustu, wystarczy zmienić to w ustawieniach telefonu – zależnie od modelu i producenta, powinna to być któraś z opcji głównych.

Źródło: TechRadar

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili