Nad Wisłą powstała kuźnia liderów. Pokazuje Polakom jak przewodzić w niespokojnych czasach Brexitu i zwycięstwa Trumpa

Prof. Ronald L. Hefeitz to jeden z największych światowych autorytetów w zakresie przywództwa
Prof. Ronald L. Hefeitz to jeden z największych światowych autorytetów w zakresie przywództwa mat. pras.
W jaki sposób najskuteczniej odpowiedzieć na trapiący zachodnią cywilizację kryzys przywództwa? Trzeba stworzyć nowych liderów, którzy w różnych sektorach polityki i gospodarki wezmą odpowiedzialność za swoje otoczenie. Taki cel obrał sobie program Leadership Academy for Poland, który został opracowany przy udziale globalnego biznesu i wykładowców Uniwersytetu Harvarda.

– W opinii ekspertów z zagranicy stworzyliśmy jeden z najlepszych tego typu programów na świecie, z czego możemy być naprawdę dumni. Co istotne, udało nam się wesprzeć dużą grupę aktywnych i utalentowanych Polaków powiązanych z różnymi sektorami, od biznes, poprzez dziennikarstwo, aż po start-upy, czy kulturę. Stworzyliśmy impuls rozwojowy w polskiej nauce dzięki pomocy światowej klasy naukowców z Uniwersytetu Harvarda – mówi założyciel Akademii, profesor dr hab. Cezary Wójcik.

O jedno miejsce w pierwszej edycji prestiżowego programu walczyło aż 15 kandydatów. Na szkolenie zakwalifikowało się ostatecznie 42 uczestników, którzy przez kilka miesięcy szlifowali swoje umiejętności przywódcze w oparciu o metodę Leadership 4D-Experience. Zakłada ona rozwijanie kompetencji przywódczych w trzech zakresach: ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością otoczenia) oraz samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata).

Uczestnicy programu mieli w trakcie szkolenia rozwinąć w sobie dwie kluczowe dla lidera kompetencje – odpowiedzialność i odwagę. Szeroko zakrojony program zajęć obejmował m.in. retorykę, erystykę, teksty filozoficzne, a nawet poezję.

Na podsumowaniu pierwszej edycji pojawił się profesor Uniwersytetu Harvarda, Ronald L.Hefeitz. Ekspert doradzał prezydentowi Kolumbii, który dostał nagrodę Nobla za sukcesy w negocjacjach z armią partyzancką FARC. Zdaniem profesora, dostosowanie się do nowych trendów przywództwa jest nieodzownym warunkiem sukcesu w niespokojnych czasach Brexitu, zwycięstwa Donalda Trumpa i zmian politycznych w Europie.


Prof. Hefeitz zauważył, że przywództwa może nauczyć się każdy, wymaga to jednak opracowania strategii, polegającej na analizie własnej praktyki i zachowań. – Pamiętajcie, że będąc liderami, powinniście wpływać na swoje otoczenie, proponując pozytywne zmiany – zaapelował.
W przyszłym roku Leadership Academy for Poland planuje rozpoczęcie drugiej edycji.

– Po programie uczestnicy Akademii staną się częścią wyjątkowej sieci absolwentów, zrzeszającej wybitnych Polaków chcących wnosić wkład w rozwój naszego kraju, w ramach której otrzymają wsparcie dla swoich przyszłych inicjatyw – zachęca współtwórca Akademii, Maciej Ujejski.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.