Tonący brzytwy się chwyta. Oto 6 prezentów, które kupisz w każdym spożywczaku kilka godzin przed Wigilią

Od piwa po planszówki. Nawet nie wiesz, jakie skarby znajdziesz w swoim spożywczym.
Od piwa po planszówki. Nawet nie wiesz, jakie skarby znajdziesz w swoim spożywczym. Fot. Kamila Pitucha / Agencja Gazeta/Pixabay
Znowu musiałeś zostać po pracy, żeby się ze wszystkim wyrobić? Nie miałeś czasu na zakupy w sieci? To trzeba się spieszyć, bo Wigilia już za pasem. Sprawdziliśmy, jakie niebanalne prezenty można kupić w twoim osiedlowym sklepie spożywczym.


1. Bio kosmetyki

Mydła i kremy w innej wersji, niż standardowe zestawy od kosmetycznych molochów.
Nam udało się znaleźć kosmetyki od firmy Alepia. Mydłą są tylko na bazie surowców naturalnych, Nie zawierają w swojej oryginalnej formie sztucznych barwników ani konserwantów, perfum czy innych substancji drażniących. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych w górę.

2. Pluszaki i planszówki

Coś dla małych i tych trochę większych. Każde dziecko będzie zadowolone, jak zobaczy pod choinką pluszowego misia lub królika. A planszówki wracają teraz do mody – spędzenie wieczoru z grami bez prądu będzie idealnym podsumowaniem każdej wigilii.

3. Kraftowe piwa 

Do wyboru, do koloru – apy, ipy, pilseny, lagery czy portery. W ramach prezentu na ostatnią chwilę warto rozważyć skomponowanie piwnego bukietu dla bliskiej osoby. W końcu zawsze warto odkrywać nowe smaki – zwłaszcza, jeśli dotyczą napoju z chmielu.

4. Świąteczne cukierki

To jedna z tych rzeczy, które nigdy się nie zestarzeją. Niezależnie od wieku, każdy lubi dostać coś słodkiego – czy to czekoladę, bombonierkę, albo domek pełen łakoci. Zwłaszcza młodzi – ich zachwyt jest podwójny, kiedy okaże się, że Mikołaj pamiętał o odpowiedniej “wkładce” finansowej.

5. Ekologiczna żywność

Stewia, mleko kokosowe, nasiona chia – dlaczego nie postawić na zdrowy tryb życia? To może być dodatkowa zachęta dla tych, którzy od nowego roku planują przejść na dietę. Żywność to podstawa, kiedy chcemy mieć lepszą sylwetkę – warto zatem dać impuls do zmian obdarowanej osobie. Najlepiej przez pokazanie jej, że można odżywiać się inaczej.

6. Mydła w kształcie kwiatów

Lista kończy się tak, jak się zaczęła – kosmetykami. Tym razem oprócz właściwości zapachowo-relaksacyjnych, dochodzi nietypowy kształt. Mydło bowiem wygląda jak kwiat. Do wyboru są oczywiście różne rodzaje, zapachy, kształty i kolory. Również ci, którzy mają już prezent, mogą przemyśleć podmianę w ostatniej chwili – może zamiast czekolady w tym roku dać mydło?

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł