Kultowa marka żegna się z rynkiem smartfonów. Na do widzenia wypuści ostatni zaprojektowany przez siebie model

Będziecie tęsknić za telefonami z klawiaturą?
Będziecie tęsknić za telefonami z klawiaturą? Flickr/Carlos Varela
Coś się kończy, coś się zaczyna. Kultowa niegdyś marka BlackBerry odchodzi do lamusa. Przynajmniej w takiej formie jaką ją znamy – firma kończy bowiem swoją przygodę z projektowaniem i produkcją telefonów. Te zadanie przejmie firma TCL. BlackBerry przygotowało jednak ostatni smartfon, którym żegna się z tym segmentem.

Model będzie nosić nazwę Mercury i został przygotowany z myślą o byciu flagowym urządzeniem marki. W sieci pojawiły się już pierwsze fotografie telefonu. Oprócz klasycznej dla firmy klawiatury QWERTY, smarfton został wyposażony w ekran o przekątnej cztery i pół cala oraz czytnik linii papilarnych na przycisku spacji.

Jak podaje serwis Gizmo China, ekran ma być zakrzywiony, aby powiększyć pole wyświetlania. Serwis donosi również, że Mercury został wyposażony w układ Snapdragon 821 – flagowy procesor producenta podzespołów dla smartfonów. Do tego bateria ma być wyjątkowo wytrzymała – na jednym ładowaniu z Mercurego będzie można korzystać do dwóch dni.
Kiedy smartfon zadebiutuje na rynku? Według serwisu Co Nowego, premiera ma odbyć się w styczniu, podczas targów CES w Las Vegas. Wtedy okaże się, czy BlackBerry zakończy swoją przygodę ze smartfonami w wielkim stylu.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.