Gdańsk w towarzystwie Mediolanu i Paryża. Polskie miasto zostało docenione przez turystów z całej Europy

Obok Gdańska na liście znalazły się tak oblegane przez turystów miasta jak Amsterdam, Mediolan, Londyn, Budapeszt, czy Berlin
Obok Gdańska na liście znalazły się tak oblegane przez turystów miasta jak Amsterdam, Mediolan, Londyn, Budapeszt, czy Berlin pixabay.com
Organizacja turystyczna European Best Destination zakwalifikowała Gdańsk do 20 europejskich miast, które cieszą się największą popularnością i uznaniem turystów. Polskie miasto będzie rywalizować o miano najlepszego turystycznego celu 2017 roku.

Towarzystwo stolica Pomorza ma iście doborowe. Obok Gdańska na liście znalazły się tak oblegane przez turystów miasta jak Amsterdam, Mediolan, Londyn, Budapeszt, czy Berlin. Latem Gdańsk odwiedziło 770 tys. polskich i zagranicznych gości. Średnia ocen wystawionych przez turystów to 8,8/10 punktów.

European Best Destination to organizacja powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Co roku portal organizuje głosowanie, w którym internauci wybierają najlepszy kierunek podróży. Wcześniej EBD dokonuje wstępnej selekcji i przedstawia listę 20 kandydatów.

– To miasto ma swoją duszę, która sprawia, że jest nie do pomylenia z żadnym innym miejscem na świecie – piszą organizatorzy. W krótki opisie organizacja podkreśla również, że Gdańsk znalazł się na liście 40 lokalizacji z całego świata, przygotowanej przez dziennikarzy "New York Timesa" pod kątem traktowania turystów.


Głosowanie odbywa się na stronie www.europeanbestdestinations.com i potrwa przez trzy tygodnie – od 20 stycznia do 10 lutego 2017 roku. Głos można oddać raz w tygodniu, jedna osoba może więc trzykrotnie dokonać wyboru.

Rok temu za najlepsze pod względem turystycznym miasto w Europie został uznany chorwacki Zadar. Dwa lata temu w plebiscycie triumfowało natomiast Bordeaux.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.