Google potrafi zaskoczyć. Może służyć jako miejsce chwilowego relaksu, albo narzędzie, które pomoże przy pracy. Pasjans, kalkulator czy kurs walut – wszystko dostępne z poziomu tej strony. Przedstawiamy 9 nietypowych zastosowań dla Google.
Ulubiona gra każdego, kto jest zatrudniony w urzędzie. Dostępna na niskim i wysokim poziomie trudności. Niestety, tylko w wersji angielskiej. Jeśli ktoś jednak ma ochotę na ułożenie, gra znajduje się tutaj.
Kółko i krzyżyk
Dla tych, którzy chcą powrócić do szkolnych czasów. Partyjkę w kółko i krzyżyk można rozegrać z botem. Rozgrywka szybka i wciągająca.
Kalkulator
Kiedy w końcu przestaniemy się obijać i weźmiemy do pracy, pomocny może okazać się kalkulator. Google również udostępnił jego przeglądarkową wersję. Całki i różniczki bez tajemnic.
Rekurencja
Rekurencja w dowolnym języku programowania to nic innego jak wywołanie przez funkcję samej siebie. Na myśl przychodzi mi porównanie rekurencji do pętli. I w taką pętlę wpadniemy właśnie, kiedy do paska wyszukiwania wpiszemy hasło "rekurencja". Google zasugeruje nam, że mogło chodzić o hasło... rekurencja. I tak zamykamy się w kółku.
Anagram
Dla lingiwstów i wielbicieli zabaw z językiem. Subtelny dowcip twórców wyszukiwarki przypomina, co można zrobić przy pomocy słów i odrobiny wyobraźni.
Do a barrell roll!
Odrobinę hermetyczny, ale dalej zabawny dowcip. Hasło odnosi się do gry Star Fox. Rdzeniem rozgrywki było pilotowanie statku, którym mogliśmy wykonać beczkę. Czyli manewr lotniczy, polegający na obrocie o 360 stopni wzdłuż poprzecznej osi kadłuba. Oczko puszczone fanom rozgrywki z lat 90.
Z mikrofonem wśród zwierząt
Jeśli tęsknimy za odgłosami wsi i lasu, wystarczy wpisać w pasek wyszukiwania "jak robi pies". Oprócz odgłosów czworonoga, możemy posłuchać dźwięków, jakie wydają krowa, koń, a nawet wieloryby. Co dzień coś nowego.
Kurs walut
Z poziomu Google możemy również sprawdzić kurs takich walut jak euro czy dolar. Bardziej egzotyczne waluty mogą wymagać wglądu do internetowych kantorów, ale jeśli zależy nam na czasie, wystarczy wpisać w pasek powyższe hasło.
Kultowa gra z Atari
Absolutny klasyk, bo wydany w 1976 roku. Po wpisaniu Atari Breakout i otwarciu panelu z grafiką, zacząć zbijać znalezione obrazy. Ostrzegamy jednak, że gra wciąga tak, jak w momencie premiery.