Polska właśnie pobiła rekord Europy w stężeniu smogu. Śląsk się dusi, w Warszawie da się jeszcze normalnie oddychać 

Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości.
Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości. Zrzut ekranu/Zanieczyszczenie Powietrza
W wielu miejscach dzisiejszy dzień jest rekordowy. Niestety w niezbyt chlubnej kategorii. Stężenie trujących substancji w atmosferze jest tam bowiem krytycznie wysokie. Na południu Polski sytuacja jest dramatyczna.

W Rybniku i Zabrzu padł rekord Europy pod względem stężenia smogu, donosi największa regionalna gazeta, Dziennik Zachodni. Nie powinno to dziwić – według danych pomiarów, stężenie trujących substancji przekroczyło normy o prawie 2000 proc. Sytuacja jest na tyle poważna, że Koleje Śląskie wprowadziły dzisiaj bezpłatną komunikację od godziny 10 rano do końca dnia.

Na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska znajduje się mapa z oceną stanu jakości powietrza. Poziom „bardzo zły” jest dzisiaj m.in. w Krakowie, Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Z powodu smogu, w stolicy Małopolski udostępniono kierowcom bezpłatną komunikację miejską.
W Warszawie o dziwo stan powietrza jest oceniany na „dostateczny”, „umiarkowany” lub „dobry”. Gorzej jest w podwarszawskich miejscowościach, gdzie ocenia się go na „zły” lub „bardzo zły”.

Ostatnio Inspekcja Ochrony Środowiska udostępniła aplikację „Jakość Powietrza w Polsce”. Dzięki niej można sprawdzić stężenie substancji na podstawie danych z najbliższej stacji pomiarowej.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.