Polska właśnie pobiła rekord Europy w stężeniu smogu. Śląsk się dusi, w Warszawie da się jeszcze normalnie oddychać 

Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości.
Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości. Zrzut ekranu/Zanieczyszczenie Powietrza
W wielu miejscach dzisiejszy dzień jest rekordowy. Niestety w niezbyt chlubnej kategorii. Stężenie trujących substancji w atmosferze jest tam bowiem krytycznie wysokie. Na południu Polski sytuacja jest dramatyczna.

W Rybniku i Zabrzu padł rekord Europy pod względem stężenia smogu, donosi największa regionalna gazeta, Dziennik Zachodni. Nie powinno to dziwić – według danych pomiarów, stężenie trujących substancji przekroczyło normy o prawie 2000 proc. Sytuacja jest na tyle poważna, że Koleje Śląskie wprowadziły dzisiaj bezpłatną komunikację od godziny 10 rano do końca dnia.

Na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska znajduje się mapa z oceną stanu jakości powietrza. Poziom „bardzo zły” jest dzisiaj m.in. w Krakowie, Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Z powodu smogu, w stolicy Małopolski udostępniono kierowcom bezpłatną komunikację miejską.
W Warszawie o dziwo stan powietrza jest oceniany na „dostateczny”, „umiarkowany” lub „dobry”. Gorzej jest w podwarszawskich miejscowościach, gdzie ocenia się go na „zły” lub „bardzo zły”.

Ostatnio Inspekcja Ochrony Środowiska udostępniła aplikację „Jakość Powietrza w Polsce”. Dzięki niej można sprawdzić stężenie substancji na podstawie danych z najbliższej stacji pomiarowej.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.