Polska właśnie pobiła rekord Europy w stężeniu smogu. Śląsk się dusi, w Warszawie da się jeszcze normalnie oddychać 

Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości.
Na Śląsku stężenie szkodliwych pyłów osiągnęło rekordowe wartości. Zrzut ekranu/Zanieczyszczenie Powietrza
W wielu miejscach dzisiejszy dzień jest rekordowy. Niestety w niezbyt chlubnej kategorii. Stężenie trujących substancji w atmosferze jest tam bowiem krytycznie wysokie. Na południu Polski sytuacja jest dramatyczna.


W Rybniku i Zabrzu padł rekord Europy pod względem stężenia smogu, donosi największa regionalna gazeta, Dziennik Zachodni. Nie powinno to dziwić – według danych pomiarów, stężenie trujących substancji przekroczyło normy o prawie 2000 proc. Sytuacja jest na tyle poważna, że Koleje Śląskie wprowadziły dzisiaj bezpłatną komunikację od godziny 10 rano do końca dnia.

Na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska znajduje się mapa z oceną stanu jakości powietrza. Poziom „bardzo zły” jest dzisiaj m.in. w Krakowie, Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Z powodu smogu, w stolicy Małopolski udostępniono kierowcom bezpłatną komunikację miejską.
W Warszawie o dziwo stan powietrza jest oceniany na „dostateczny”, „umiarkowany” lub „dobry”. Gorzej jest w podwarszawskich miejscowościach, gdzie ocenia się go na „zły” lub „bardzo zły”.

Ostatnio Inspekcja Ochrony Środowiska udostępniła aplikację „Jakość Powietrza w Polsce”. Dzięki niej można sprawdzić stężenie substancji na podstawie danych z najbliższej stacji pomiarowej.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.