Za 20 tys. zł możesz mieć zęby Julii Roberts. Do Polski wchodzi najnowocześniejszy na świecie uśmiech szyty na miarę

Paulo Kano podczas szkolenia dla stomatologów
Paulo Kano podczas szkolenia dla stomatologów www.core3dcentres.com/canada
Już wkrótce w Poznaniu będzie dostępna najnowocześniejsza na świecie usługa stomatologii estetycznej – SKYN Concept. Polski gabinet to pierwsze w Polsce i drugie w Europie miejsce, gdzie będzie można kupić uśmiech szyty na miarę i o naturalnym wyglądzie.

Na czym polega ta innowacja? Metoda SKYN została opracowana trzy lata temu w Brazylii, kraju wiodącym prym w chirurgii estetycznej. Należy do niej również stomatologia. SKYN Concept założyli mistrz stomatologii Paulo Kano i architekt z wykształcenia Livio Yoshinaga. Opracowali oni sposób na produkcję i zakładanie swoim pacjentom białych i równych, ale naturalnie wyglądających zębów.

Obecnie sporym problemem stomatologów estetycznych jest to, że sztuczne czy wybielane uzębienie wygląda zbyt perfekcyjnie. W wielu przypadkach już na pierwszy rzut oka widać, że aktor czy celebryta – bo takie osoby często korzystają z podobnych usług – ma „robione” zęby. Tymczasem naturalne uzębienie nie jest nigdy idealnie białe ani równe.
–Zbyt równe, zbyt kwadratowe, za białe. Wszystko to powoduje, że uśmiech wygląda sztucznie – mówi w rozmowie z INN:Poland Agnieszka Sawicz, współpracująca z poznańskim gabinetem SKYN Concept Master Clinic Poland.

Kiedy dotkniemy któregoś ze swoich zębów, przekonamy się, że jego powierzchnia jest pofałdowana, pełna niewielkich wgłębień czy rowków. Kano i Yoshinaga podeszli do tematu naukowo i zeskanowali kształt i fakturę wielu ludzkich zębów, zbadali także ich kolory. Następnie, dzięki obróbce cyfrowej, nauczyli się to wszystko kopiować i produkować licówki, korony i mosty, które są praktycznie nie od odróżnienia od naturalnych ludzkich zębów.


Licówka to specjalna nakładka na ząb, mocowana do niego za pomocą kleju, można ją porównać do tipsa na paznokciu. Każda z nich jest produkowana oddzielnie i różni się od innych m.in. fakturą.


– Przy pomocy algorytmu udało się wyłonić pewne cechy pięknego uśmiechu. Dzięki zeskanowaniu i obróbce cyfrowej możliwa jest produkcja licówek, które wyglądają ładnie i przede wszystkim naturalnie – mówi Agnieszka Sawicz. – One nie są idealnie kwadratowe, nie są płaskie, mają bruzdy, które są właściwe dla danego pacjenta. Ich barwa jest dopasowana do cery, włosów, koloru oczu i naturalnej mimiki konkretnej osoby.

Zwykłe licówki projektuje się na podstawie zdjęć pacjenta. W przypadku SKYN do tego procesu zaprzęgnięto technologię wideo. – Pacjent jest filmowany i dzięki temu można dopasować licówki do sposobu w jaki się uśmiecha. Następnie produkujemy mockupy, czyli próbne licówki z akrylu. Pacjent je przymierza, można jeszcze dokonać pewnych korekt. I tu również jest filmowany, dzięki czemu może obejrzeć się z pewnej perspektywy a nie tylko w lustrze – tłumaczy Sawicz.

Kano i Yoshinaga do współpracy zaprosili dwójkę poznańskich stomatologów. Agnieszka Kulik i Kamil Szewczyk od 10 lat prowadzą praktykę stomatologiczną Exclusive Dental Studio. Już w marcu 2017 roku będą pierwszą w Polsce kliniką oferującą zabiegi SKYN. To spore wyróżnienie, bo obecnie na świecie jest tylko kilka klinik oferujących tę zaawansowaną technologicznie metodę poprawiania uśmiechu – w Brazylii, Rumunii i na Węgrzech, niedługo uruchomione zostaną gabinety w Dubaju i w Polsce.

Klej do licówek powinien działać wiecznie, teoretycznie nie ma szansy na odklejenie takiej protezy. Gdyby jednak coś poszło nie tak, to w bazie danych firmy znajdują się wszystkie informacje o kształcie i kolorze licówki, dzięki czemu jest możliwe jej odtworzenie.

Ile będzie kosztowało zaprojektowanie własnego uśmiechu? – Koszt zrobienia licówek "od piątki do piątki" to ok. 20 tys. złotych. Tak naprawdę jest to porównywalne do innych metod stomatologii estetycznej – mówi nam Agnieszka Sawicz.

SKYN Concept daje też możliwość działania w pewnym sensie charytatywnego. Osoby znane z pięknego uśmiechu mogą oferować swoje dane do wykonania licówek dla osób, które straciły zęby na przykład w wypadku lub podczas choroby. Mogą też "dać" je swoim fanom.

Napisz do autora: konrad.baginski@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.