Tu "dom" nabiera zupełnie innego znaczenia. Targi, które są mekką dla tych, którzy kochają swoje cztery kąty

Na uczestników tegorocznej edycji TARGÓW Dom Inteligentny czeka wielu wystawców oraz szereg prelekcji, prezentacji i premier.
Na uczestników tegorocznej edycji TARGÓW Dom Inteligentny czeka wielu wystawców oraz szereg prelekcji, prezentacji i premier. Faceboook / Dom Inteligentny / https://www.facebook.com/dominteligentny/
Nowoczesny dom to coś więcej niż ładnie i funkcjonalnie urządzona przestrzeń. Dzisiaj za tym pojęciem kryje się naszpikowany technologią zestaw gadżetów, które przestają być uważane wyłącznie za zachcianki nowobogackich. Orędownicy tezy, że cztery kąty powinny szanować nasz czas, bo przecież światło można gasić na zawołanie, a smartfonem zarządzać kuchnią jak centrum dowodzenia, mają gdzie promować swój lifestyle. Bo ich mekką są TARGI DOM inteligentny.

VI odsłona eventu skierowana do wszelkiej maści designerów, architektów, inwestorów czy po prostu pielęgnujących z troską własne M szarych Kowalskich, rusza już 3 marca. Przez trzy dni warszawski Stadion Narodowy zamieni się w miejsce, w którym miłośnicy domów inteligentnych i energooszczędnych poczują się jak ryba w wodzie, a zwrot „smart home” będzie odmieniany przez wszystkie przypadki.

Wyjątkowi goście
Na uczestników tegorocznego wydarzenia czeka spotkanie z nie lada mistrzem. Targi zaszczyci bowiem swoją obecnością Gio Pagani, włoski architekt, designer, projektant mody, muzyk i fotograf. Słynny artysta z Italii rozgłos medialny zdobył głównie jako wzięty twórca fototapet oraz tapet dekoracyjnych dla wnętrz.
Podczas targów będzie można nie tylko przetestować czy zamówić ciekawe produkty do domu, ale też wysłuchać interesujących wystąpień gości. W ramach cyklu „Akademia Designu Domu & Wnętrza” głos zabierają m.in. utytułowani projektanci Tomek Rygalik i Robert Majkut, wybitny scenograf teatralny Boris Kudlička, jego żona, projektantka sztuki użytkowej Aleksandra Pogassi-Kudlička czy właścicielka Galerii Sztuki Współczesnej Mostra Leonarda Szwed-Strużyńska. Na Forum Naukowym o zaletach smart domów będą zaś opowiadali polscy uczeni.

Do Strefy Designu „Ewa&Wnętrze” zaprosi odwiedzających Ewa Mierzejewska, wieloletnia redaktor naczelna magazynu "Dom & Wnętrze". Specjalistka od urządzenia wnętrz, znana amatorom szklanego ekranu jako ekspertka TVN-owskiego „Odpicowanego mieszkania”, od wielu lat wkłada wiele serca w to, by projektowane w Polsce domy zachwycały najwyższej klasy designem w połączeniu z wysoką funkcjonalnością.


Topowi wystawcy
Tegoroczne targi upłyną również pod znakiem organizowanego po raz pierwszy w Polsce profesjonalnego konkursu na najlepszą zabudowę sali kina domowego. Poza tym zwiedzającym zaprezentowana zostanie wyjątkowa kolekcja SZTUKI! Całej imprezie ma towarzyszyć równolegle organizowane, acz niezależne wydarzenie AV&HOME CINEMA SHOW 2017 – atrakcja dla wielbicieli najlepszej jakości kina w domowym wydaniu.
Na targach nie zabraknie oczywiście przekroju najlepszych branżowych firm w Polsce. W trakcie imprezy będzie można nie tylko zobaczyć, ale również kupić w specjalnych, atrakcyjnych cenach wszystko, co potrzebne do budowy i wyposażenia domu lub mieszkania. Event będzie też świetną okazją do prezentacji rewolucyjnych projektów. Na targach zadebiutuje m.in. Dom Jutra.

Pod tym właśnie szyldem rozstawione zostanie największe, bo liczące 100 mkw, stoisko na targach. Cytując ojców-założycieli Domu Jutra inicjatywa stanowi „odpowiedź na zmieniający się świat, w którym komfort chcemy łączyć z wyjątkową estetyką, pięknem i nowymi technologiami” i ma sprostać gustom najbardziej wybrednych domatorów.

– Dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie designu, architektury wnętrz i nowych technologii dajemy klientowi pełnię kompleksowych rozwiązań. Wiodącą ideą tego wspólnego projektu jest wyjście naprzeciw oczekiwań współczesnego mieszkańca, który chce żyć w komfortowym, estetycznym a zarazem bezpiecznym otoczeniu. Chcemy, aby Dom Jutra był swego rodzaju przystanią. Bezpieczną, komfortową, naszą – wyjaśnia Jacek Piotrowski z firmy Profbud.

Zgrane trio
W powstanie tego projektu zaangażowały się trzy podmioty. Trio tworzą firma budowlana (dewoloper Profbud), projektująca funkcjonalne wnętrza (pracownia architektury wnętrz Decoroom) oraz dostarczającą inteligentne rozwiązania dla domu (lider systemów zarządzania budynkami APA). Próbkę tego aliansu można zobaczyć, kierując wzrok na unikalny projekt realizowany na warszawskim Osiedlu Awangarda niedaleko Fortu Bema.

– Chcemy pokazać, że przestrzeń piękna może być równocześnie funkcjonalna. Synergia trzech firm umożliwia zastosowanie nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej idei. Dzięki temu mamy możliwość wnieść piękno i estetykę w przestrzeń mieszkalną – zachwala zalety trójstronnej współpracy Jakub Bartos, dyrektor zarządzający firmy Decoroom.
Zadowolenia z połączenia sił w ramach jednego projektu nie kryje Artur Pollak, prezes firmy APA Group – Cieszymy się, że możemy być częścią kompleksowej usługi łączącej świat deweloperski i designerski z nowoczesnymi technologiami. Na potrzeby projektu „Dom jutra” stworzyliśmy dla klientów indywidualnych specjalne pakietowe produkty – mówi.

Jakie? O tym, co skrywa Dom Jutra, będzie można przekonać się na nadchodzących targach, zasięgając języka u znawców z dziedziny technologii i designu i zapoznając się z ofertą, którą opracował sojusz Profbud-Decoroom-APA Group. Więcej informacji o targach, gdzie zostanie zaprezentowane to kompleksowe rozwiązanie, można znaleźć na oficjalnej stronie eventu.

Artykuł powstał w ramach projektu "Dom Jutra"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.