To najskromniejsza do tej pory premiera iPhone'a. Ognisty kolor telefonu nie jest przypadkowy

Nowy czerwony iPhone 7 i 7 Plus
Nowy czerwony iPhone 7 i 7 Plus Apple.com
Bez żadnej konferencji, rozgłosu i pompowania balonika odbyła się właśnie premiera najnowszego, czerwonego iPhone’a 7 oraz nowego iPada. Ognisty kolor telefonu nie jest przypadkowy – jego sprzedaż wspiera fundusz finansujący program walki z HIV i AIDS.

Telefony będą dostępne w dwóch wersjach. iPhone 7 ma ekran o przekątnej 4,7 cala i kosztuje 3879 zł, wersja 7Plus dysponuje 5,5-calowym wyświetlaczem i została wyceniona na 4479 złotych.

Apple współpracuje z funduszem (RED) – stąd kolor telefonu. Firmy, które przystępują do programu, przeznaczają połowę dochodu ze sprzedaży specjalnie oznaczonych produktów na konto funduszu. Do tej pory program zebrał w ten sposób 465 mln dolarów, które przeznacza m.in. na kupno leków przedłużających życie chorym na AIDS. Codzienna dawka kosztuje zaledwie 30 centów, ale wielu chorych w Afryce nie stać nawet na taki wydatek.
Z kolei nowy iPad pozbył się przydomka Air. W jego wnętrzu pracuje 64-bitowy procesor A9, całość zasilana jest baterią o pojemności 32,4 Wh, co powinno wystarczyć na 10 godzin pracy. Urządzenie ma ekran Retina o przekątnej 9,7 cala (2048 x 1536 pikseli).

Będzie dostępny w dwóch wersjach – o pojemności 32 lub 128 GB, a także z samym Wi-Fi lub Wi-Fi oraz slotem na kartę SIM.

W głównym przycisku urządzenia znajduje się czytnik linii papilarnych. Nowy iPad ma dwie kamery. Główna ma rozdzielczość 8 MPx i umożliwia nagrywanie wideo w formacie Full HD. Przednia dysponuje dużo mniejszymi możliwościami, ma 1,2 Mpx.
Tablet będzie dostępny w kolorach srebrnym, złotym i szarym. W zależności od wersji ma kosztować od 1799 zł do 2499 zł.

Oba modele urządzeń będzie można zamawiać od 24 marca 2017 roku.

Źródło: Apple.com

Napisz do autora: konrad.baginski@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.