Czołowy poseł PiS o nauczycielach: Wyrzuciłbym tę czerwoną lumpeninteligencję na pysk

Poseł Stanisław Pięta.
Poseł Stanisław Pięta. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
W piątek, 31 marca, rozpoczął się zapowiadany już od jakiegoś czasu strajk nauczycieli. Według szacunków, ma do niego przystąpić do 45 proc. szkół oraz przedszkoli w całym kraju. Nie podoba się to wielu, zwłaszcza rządzącym. Poseł Stanisław Pięta z PiS nie omieszkał skomentować decyzji w ostrych słowach.


ZNP to postkomunistyczna, progenderowa i prorosyjska organizacja – powiedział, cytowany przez „Super Express”. Dodał również, że jest to „hańbiące zachowanie”, którego nie dopuści się żaden „porządny” nauczyciel. Jego zdaniem, jedyną motywacją są cele polityczne, a nauczyciele nie liczą się z dobrem polskich dzieci. – Jeśliby to ode mnie zależało, wyrzuciłbym tę czerwoną lumpeninteligencję na pysk! – podkreślił.

Wypowiedź nie pozostała bez echa. Była minister edukacji za rządów PO, Joanna Kluzik-Rostkowska, określiła ją mianem skandalicznej. Zasugerowała również, że Pięta powinien myśleć nad tym, co mówi.

Strajk nauczycieli potrwa w większości województw od 7.30 do 15.30. Jak podaje ZNP, największe zainteresowanie występuje w województwach pomorskim, śląskim, łódzkim, podkarpackim i mazowieckim. Sławomir Broniarz, szef związku, poda dokładne informacje o zasięgu protestu przed południem na briefingu w Warszawie. Podkreślił również, że obowiązek opieki nad dziećmi spada w tym dniu na dyrektorów – nauczyciele nie wykonują żadnych czynności.

Jednym z miejsc, które na pewno nie poprze protestujących, jest warszawskie Bemowo. Wynika to z tego, że w dzielnicy nie zostaną zwolnieni żadni nauczyciele, nie zostaną również zlikwidowane szkoły. Część gimnazjów zostanie przekształconych w szkoły podstawowe, a część włączona do już istniejących.


Źródło: SuperExpress

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.