Stworzyli najprostszy smartfon na świecie. Internauci oszaleli

Ten produkt dwóch innowatorów skłania do pytania o znaczenie technologii w naszym życiu
Ten produkt dwóch innowatorów skłania do pytania o znaczenie technologii w naszym życiu thelightphone.com
Drażnią cię smartfony z coraz większą liczbą funkcji? To tak naprawdę często pożeracze naszego czasu. Ten prosty produkt jest doskonałą alternatywą dla telefonów z setkami niepotrzebnych funkcji.


Zapomnij o kolorowym wyświetlaczu, który potrafi zapewnić rozrywkę w każdy weekend. O dostępie do przeglądarki, maili, kalkulatorów, Facebooka czy Instagrama.

Amerykanie stworzyli telefon z ekranem dotykowym, na którym znajdują się tylko cyfry, niczym w budkach telefonicznych, które odeszły do lamusa. Poza tym możemy jedynie przechowywać kontakty do rozmów. Ale uwaga! Tych kontaktów może być maksymalnie 10. Light Phone zaprojektowano celowo tak, by nie zabierał czasu w codziennym życiu. Jedynie wybiera i odbiera połączenia. I kosztuje tylko 150 dolarów.

Telefon jest produkowany w Chinach. Uruchomienie masowej produkcii było możliwe dzięki kampanii crowfundingowej, w której udało się zebrać ponad 400 tys. dolarów od 3 tysięcy klientów. Twórcami urządzenia są artysta Joe Hollier i projektant Kaiwei Tang, którzy poznali się w inkubatorze Google. Jak mówią, połączyło ich podejście do technologii i zbędnych aplikacji.

Źródło: Financial Times
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.