Youtuber obszedł stragany i zbudował własnego iPhone'a. Kosztował go 2 razy mniej niż w sklepie

Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a
Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a youtube.com/Strange Parts
Amerykański developer Scotty Allen podczas wizyty w Chinach postanowił zbudować własnego iPhone'a. Youtuber wszystkie potrzebne części kupił u „przydrożnych” sprzedawców.


Cały proces Amerykanin opisał w 24-minutowym materiale. Chodząc od stoiska do stoiska w chińskim mieście Shenzhen, Allen skompletował wszystkie części potrzebne do skonstruowania iPhone'a 6S. Wydał na nie 300 dolarów (ok. 1200 zł). To jednak wciąż mniej niż połowa kwoty jaką musiałby zostawić w sklepie – oryginalny model kosztuje bowiem około 2,5 tys. złotych.

Allen twierdzi, że pomysł narodził się podczas spotkania z miejscowymi GEEK-ami. Zastanawiali się wówczas, czy zbudowanie telefonu tylko na podstawie pojedynczych komponentów, które można znaleźć na stoiskach z elektroniką, jest w ogóle możliwe.
– Zbudowałem iPhone'a 6S 16GB całkowicie z części zakupionych na publicznych targach telefonów komórkowych w Huaqiangbei. I to działa! – ekscytuje się mężczyzna na swoim kanale YT.

Trzeba jednak dodać, że cały proces był dość czasochłonny. Allen szukał części do telefonu podczas kolejnych wizyt w Państwie Środka, całość poszukiwań zajęła mu łącznie kilka miesięcy. Ogólny koszt budowy telefonu również okazał się zdecydowanie wyższy. Niektóre komponenty trzeba było kupować kilkukrotnie ze względu na problemy z montażem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.