Tego jeszcze nie było. Podrobili urzędową aplikację, której… nie ma

Aplikacja ePUAP udaje oficjalny produkt Ministerstwa Cyfryzacji.
Aplikacja ePUAP udaje oficjalny produkt Ministerstwa Cyfryzacji. Google Play
Nie ściągaj aplikacji ePUAP – ostrzega Centralny Ośrodek Informatyki. Nie mamy z nią nic wspólnego, to fake. Ministerstwo Cyfryzacji w ogóle nie robiło aplikacji mobilnej umożliwiającej komunikację z platformą ePUAP.

W sklepie Google Play można znaleźć aplikację o nazwie ePUAP App. Jej wydawca – iTeo – podszywa się pod rządowe agencje. Produkt stwarza wrażenie przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Niestety jest nieudolną podróbką aplikacji w ogóle – po ściągnięciu i uruchomieniu po prostu przekierowuje użytkownika do strony ePUAP. Na ten trik dało się nabrać pomiędzy 1000 a 5000 użytkowników.

Centralny Ośrodek Informatyki twierdzi, że zgłosił już naruszenie swoich praw do organów Google’a. Co ciekawe, wydawca umieścił w Google Play również dwie podobne aplikacje. Jedna z nich udaje Biuletyn Informacji Publicznej, druga zaś… Parlament Europejski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.