Kurs akcji polskiego studia gier po prostu runął. Produkcja miała być światowym hitem, a wyszła spektakularna klapa

Sniper 3 to duża porażka w oczach rezenzentów i graczy.
Sniper 3 to duża porażka w oczach rezenzentów i graczy. Materiały CI Games
Czołowe polskie studio gier, CI Games, ciężko pracowało nad kolejną odsłoną swojej kultowej gry. To kontynuacja bestsellerowych Sniperów: Ghost Warrior i Sniper: Ghost Warrior 2. Odbiór najnowszej produkcji jest jednak dla firmy druzgocący.


Internauci nie zostawiają suchej nitki na nowym Sniperze, sztandarowej produkcji CI Games. Piszą o maratonie błędów, niedoróbek, postaciach przypominających gumowe manekiny czy słabym poziomie technicznym gry. Grę równie chłodno przyjęli branżowi krytycy. Sniper 3 zyskał już nawet niechlubny przydomek “Bug Warrior”, co odnosi się, rzecz jasna, do nierównej walki gracza z falą błędów, jakie znalazły się w produkcji.

Spektakularna klęska w oczach rezenzentów oraz internautów znalazła swoje odbicie w kursie akcji na warszawskiej giełdzie. Cena akcji przez dwa dni spadła niemal o połowę. W poniedziałek rano kurs wynosił 2,88 zł, by spaść w środę do 1,46 zł za akcję.
Tym wszystkim zdaje się nie przejmować prezes CI Games, który tłumaczy w rozmowie z “Pulsem Biznesu”, że odbiór graczy jest lepszy niż recenzje Snipera. – Jesteśmy przekonani, że gra jest dobra, co potwierdzają pozytywne oceny użytkowników. Pierwszy odbiór graczy jest wyraźnie lepszy niż oceny recenzentów i naszych poprzednich gier. Recenzje są czynnikiem istotnym, ale nie decydującym o sukcesie gry – powiedział Marek Tymiński w rozmowie z “PB”.

W serii Sniper gracz wciela się w strzelca, którego zadaniem jest niepostrzeżenie i z bezpiecznej odległości eliminować cele na terytorium wroga. Twórcy osadzili fabułę w ramach nowej Zimnej Wojny, czyli konfliktu pomiędzy USA a Rosją. Grupa separatystów, wspierana przez władze na Kremlu, dostaje rozkaz zdestabilizowania części Gruzji. Jonathan North, czyli tytułowy snajper, jest członkiem piechoty morskiej, które musi dosłownie rozstrzelać główne cele wroga.


Źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.