JP Morgan jest coraz bliżej otwarcia centrum usług biznesowych w Warszawie. Pracę ma w nim znaleźć 2,5 tysiąca osób – informuje “Puls Biznesu”. Jednak może to być tylko część z większych planów amerykańskiego giganta nad Wisłą.
Doniesienia o przenosinach do Polski nie są nowe, jednak teraz nie można ich już traktować jak zwykłej plotki. “PB” już w styczniu pisał, że JP Morgan rozważał jako lokalizację także Kraków, Wrocław i Budapeszt. Jednak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz otrzymał 26 kwietnia od JP Morgan list, w którym zawarta była informacja, że holding ostatecznie zdecydował się na stolicę Polski, informuje dziennik.
Informację tę zdążył już skomentować też wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. – Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby tak było – powiedział wiceprezydent i przyznał, że ratusz miał już kilka spotkań z przedstawicielami JP Morgan.
“PB” twierdzi, że dotarł do informacji, z których wynika, że projekt może być dużo większy. JP Morgan ogłosił, że w związku z Brexitem przeniesie poza Wielką Brytanię 4 z 16 tysięcy miejsc pracy. Rozmówca “PB” mówi zaś, że w Polsce może z tej okazji zostać stworzonych nawet 6 tysięcy etatów. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Inny z rozmówców gazety twierdzi z kolei, że rywalem o lokalizację centrum JP Morgan wciąż pozostaje Budapeszt, a Warszawa ma w tej domniemanej potyczce 80 proc. szans na zwycięstwo.
JP Morgan to jeden z największych holdingów finansowych i największy bank inwestycyjny na świecie. Obsługuje ponad 120 mln klientów na świecie i zatrudnia setki tysięcy pracowników w 50 krajach. W ciągu ponad 200 lat istnienia przejął już około 1200 amerykańskich instytucji finansowych. Prezes JP Morgan James Dimon to jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.