Rafał Brzoska miał zabłysnąć na prestiżowej imprezie. Zrezygnował, gdy internauci rozpętali burzę

Rafał Brzoska został zaproszony na imprezę European Start-up Days. Przedsiębiorca miał wystąpić na sesji „Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi”.
Rafał Brzoska został zaproszony na imprezę European Start-up Days. Przedsiębiorca miał wystąpić na sesji „Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi”. Adam Golec/Agencja Gazeta
Twórca Paczkomatów, Rafał Brzoska został zaproszony na imprezę European Start-up Days. Przedsiębiorca miał wystąpić na sesji „Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi”. Prezes spółki inPost o niczym jednak nie opowie. Zrezygnował po tym, jak internauci zmieszali go z błotem.


– Jako znakomity strateg i wizjoner kreuje trendy i zmienia oblicze polskiego rynku e-commerce – zachwalał na Facebooku Brzoski sponsor wydarzenia ING Bank Śląski.

Inne zdanie mieli w tej sprawie internauci. Pod informacją o zaproszeniu biznesmena na imprezę pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Brzoska mógł się więc naczytać co nieco na temat swojej kondycji moralnej i nieetycznego sposobu prowadzenia interesów.

– Chyba będę musiał zmienić bank, bo jak to jest dla ING znakomity wizjoner, to pewnie chcecie przekręcić swoich klientów, tak jak on przekręcił Bezpieczny List – pisał jeden z komentujących.

Zarzut rozszerzyła w swoim apelu „Akcja Demokracja”. – Rafał Brzoska (prezes spółki InPost) jest odpowiedzialny za dramatyczną sytuację, w jakiej znalazło się ponad 1 tys. pracownic i pracowników. Wykorzystał system „firm krzaków”, by uniknąć wypłaty wynagrodzeń, co Inspekcja Pracy uznała za złośliwe naruszenie praw pracowniczych. Setki pokrzywdzonych przez niego osób pozostają do dziś bez należnych im świadczeń – napisali przedstawiciele stowarzyszenia, wzywając jednocześnie do wykreślanie Brzoski z listy uczestników. Pod petycją podpisało się ponad 4,5 tys. osób.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Organizator poinformował "Gazetę Wyborczą", że Rafał Brzoska sam wycofał się z udziału w European Start-up Days.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.