"Ja mówię stop, tego nie da się już naprawić". Polski milioner chce zlikwidować podatek dla firm

Marek Jakubiak z Kukiz'15.
Marek Jakubiak z Kukiz'15. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
Marek Jakubiak uwielbia błyszczeć w mediach. “Zasłynął” między innymi wypowiedzią skierowaną do Dariusza Michalczewskiego o treści “życzę ci mamusi z fujarką”, która odnosiła się do poparcia przez byłego boksera adopcji dzieci przez homoseksualistów.


Niedawno opisywaliśmy kontrowersyjną wypowiedź Jakubiaka na temat urzędów pracy. „Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli. Powinny zostać zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma” – mówił Marek Jakubiak w radiowych Sygnałach Dnia. Jak się okazało, zdarzało mu się jednak z ich usług korzystać. Równo 8 dni później jego firma poprosiła bowiem Urząd Pracy w Ciechanowie o 40 tysięcy złotych dofinansowania.

Dziś kontrowersyjny biznesmen apeluje o likwidację podatku CIT. – Ja mówię stop, tego nie da się już naprawić, to trzeba zlikwidować – mówił Marek Jakubiak podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017 w ramach panelu „Od lokalnej firmy do globalnego biznesu”. Zdaniem polityka Kukiz'15 rządzący chcą za wszelką cenę udowodnić przedsiębiorcom, że są przestępcami, a “tymczasem my chcemy wiedzieć za co mamy płacić, kiedy i ile mamy zapłacić”.

Według Jakubiaka, wszystko wskazuje na to, że za około 2-3 lata prawo gospodarcze zostanie uproszczone w taki sposób, że w Polsce zapanuje przyjazny klimat dla przedsiębiorców. Jak powiedział, ma pomysł chce wprowadzenia zamiast CIT 1-procentowego podatku przychodowego.


Marek Jakubiak jest posłem Kukiz'15, twórcą znanego piwa Ciechan i prezesem zarządu Browarów Regionalnych Jakubiak. Zanim wszedł w biznes piwny, był m.in. żołnierzem zawodowym ludowego Wojska Polskiego, pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów, potem m.in. prowadził firmę, która montowała w Warszawie telewizję kablową.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.