Popularna apka do płacenia za granicą wreszcie dostępna w złotówkach. Koniec z traceniem kasy na niekorzystnych kursach

Revolut wprowadza polską walutę
Revolut wprowadza polską walutę Fot. mat. prasowe
Revolut to aplikacja, która jest niezwykle popularna na całym świecie. Jest połączona z przedpłaconą kartą Mastercard, co zapewnia niskie koszty obsługi zagranicznej. Korzystanie z aplikacji i karty Revolut jest teraz łatwiejsze, gdyż operator dołączył jako kolejne waluty – franki szwajcarskie i polskie złote. Dotychczas istniała możliwość korzystania tylko z dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich i euro.

Aplikację, działającą w Polsce, pobierzemy na systemy Android i iOS, ale konieczne jest jej połączenie z kartą Mastercard. Polacy chwalą takie rozwiązania za niskie koszty obsługi transakcji zagranicznych. Wszystko ułatwi jeszcze bardziej dołączenie polskiej waluty. Zasilenie konta Revolut będzie bowiem możliwe z karty wydanej przez polski bank, dojdzie też opcja płacenia bez dodatkowych kosztów w sklepach z polską walutą.

Karta od Revolut działa w 120 krajach. Ważne jest to, że mamy możliwość wymiany walut po najlepszych – wewnątrzbankowych – kursach.

Revolut pozwala na przesyłanie pieniędzy przez serwisy społecznościowe, e-maile i SMS-y. Dzięki aplikacji wypłacimy taniej pieniądze z zagranicznych bankomatów. Warto jednak wspomnieć, że nie zapłacimy ani grosza w wypadku wypłaty do 200 funtów szterlingów lub ich równowartości w innej walucie.

Mamy do dyspozycji kilka sald. Możliwe jest więc na przykład jednoczesne posiadanie euro i franków. Dokonując płatności w Szwajcarii, nasze konto zostanie uszczuplone o franki.
Użytkownicy iPhone'a upatrują nadzieję w Revolut. Zapowiedziano bowiem, że zostanie udostępniona w tym roku możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonami Apple.


Źródło: FinTech
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.