Bitcoiny, które kupiłeś 7 lat temu za kilkaset zł, dziś warte są... dziesiątki mln dolarów! Kurs odleciał w kosmos

Bitcoin wyprzedził pozostałe waluty
Bitcoin wyprzedził pozostałe waluty Fot. Wikipedia / Cory Doctorow
Bitcoin, wirtualna waluta powstała w 2009 roku, ma obecnie niewyobrażalną wartość. Jeden bitcoin jest wart na tę chwilę ponad 2,2 tys. dol., co daje około 8,3 tys. zł. Na samym początku waluta nie miała właściwie żadnej wartości i była traktowana przez większość tylko jako ciekawostka.

Na przestrzeni ostatnich tygodni doszło do wzrostu bitcoina o 23 procent. Ostatnie trzy miesiące były o tyle spektakularne dla kryptowaluty, że wzrost uplasował się na poziomie 88.4 procent. Jeżeli kupiliśmy siedem lat temu bitcoinów za 100 dol., dziś są one warte 75 mln.

W Japonii bitcoin funkcjonuje jako legalna waluta, co na pewno miało ogromny wpływ na jej wzrost. Bitcoin stał się w Japonii akceptowalną przez rząd formą płatniczą. Wszystko za sprawą ustawy, która weszła 1 kwietnia tego roku. Uznaje ona bitcoina za przedpłacony środek płatniczy, co sprawia, że może on być tak samo powszechnie używany jak jen – i to na prawnie jasnych warunkach.

Spekuluje się, że tą samą drogą pójdą Indie, Rosja i Australia. Wydaje się, że w tym zestawieniu najbardziej nie pasuje Rosja, mająca jeszcze niedawno w planach zakaz kryptowaluty. Bitcoin zyskał dodatkowe uznanie, bo stał się bezpieczną walutą w czasach, kiedy globalna sytuacja polityczna jest niestabilna.


Należy jednak pamiętać, że w przeszłości zdarzało się, że bitcoin zaliczał ogromne spadki.

Źródło: CNBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.