Afera w Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracownicy przyjmowali łapówki od doktorantów

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Facebook.com / AGH
Jedna z szacownych polskich uczelni staje po raz kolejny w obliczu kryzysu wywołanego przez nieuczciwych pracowników. Niedawno zatrzymano naukowców wyłudzających granty na nieistniejące badania, teraz – trójkę pracowników załatwiających wpisy do indeksów doktorantów.


Akcję przeprowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie wiadomo dlaczego właśnie tę służbę zaangażowano do zatrzymania pracowników AGH.

Agenci aresztowali trzy osoby. Dwie z nich dostaną zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu wpisów do indeksu. Stawką było kontynuowanie studiów doktoranckich, a skorumpowani pracownicy mieli pośredniczyć w załatwianiu niejednego wpisu. Trzeci zatrzymany to osoba dająca łapówkę.

Sama uczelnia na razie nie chce komentować zatrzymania i nie informuje, na jakim wydziale pracują zatrzymane osoby. Według RMF FM chodzi o wydział zarządzania.

To już kolejna w tym roku afera korupcyjna na AGH. W marcu zatrzymano dwóch naukowców, którzy w latach 2001 – 2015 dostali łącznie 2,2 mln zł grantów naukowych na wyssane z palca badania. Oszukali (i ośmieszyli) Ministerstwo Nauki, Narodowe Centrum Nauki oraz Komitet Badań Naukowych.

źródło: RMF24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.