W jeden dzień pobili największą gwiazdę polskiego YT. Krakowianie zostali zalani przez fanów strumieniem pieniędzy

Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite
Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite youtube.com/Grupa Filmowa Darwin
Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite. Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. W ciągu jednej doby wpłaty zadeklarowało ponad 800 osób, a suma miesięcznych wpłat okazała się wyższa niż dotychczasowego rekordzisty – Krzysztofa Gonciarza.

Grupa Filmowa Darwin to dzieło dwóch absolwentów Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej – Marka Hucza i Jana Jurkowskiego. W 2012 roku mężczyźni stworzyli kanał na youtube, który przebił już granicę 370 tys. subskrybentów. Ich produkcje doceniane są za inteligentne poczucie humoru, w których twórcy wykorzystują nawiązania do literatury, mitologii i historii. - Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!" – reklamuje się GFD.
Superprodukcje, nawet jeżeli publikowane są tylko w internecie, wymagają jednak dużych nakładów finansowych. – Kochamy robić filmy, ale mniejszą miłością darzymy konieczność wydawania wszystkich oszczędności na kolejny Wielki Konflikt! (najbardziej popularny cykl filmów grupy – przyp. red.) Nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak wiele bylibyśmy w stanie zdziałać, gdybyśmy wiedzieli że już mamy środki na kolejny film! – tłumaczą. I dodają: „zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować”.

Jurkowski i Hucz zgłosili się więc z prośbą o wsparcie do swoich fanów. W ciągu jednego dnia na platformie Patronite comiesięczne wpłaty zadeklarowało ponad 800 osób, dzięki którym na konta youtuberów miało wpływać ponad 18 tys. złotych. Dla porównania, dotychczasowy rekordzista Krzysztof Gonciarz, może w tej chwili liczyć na „zaledwie” 14,5 tys. miesięcznie.
Zbiórka ogłoszona została 13.06. Wygląda jednak na to, że pierwsza doba była dla twórców Grupy Darwin dopiero rozgrzewką. W momencie pisania tekstu ich inicjatywa znalazła już 1024 patronów, a suma wpłat to 21720 zł miesięcznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.