W jeden dzień pobili największą gwiazdę polskiego YT. Krakowianie zostali zalani przez fanów strumieniem pieniędzy

Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite
Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite youtube.com/Grupa Filmowa Darwin
Grupa Filmowa Darwin postanowiła poprosić swoich fanów o dofinansowanie za pomocą platformy Patronite. Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. W ciągu jednej doby wpłaty zadeklarowało ponad 800 osób, a suma miesięcznych wpłat okazała się wyższa niż dotychczasowego rekordzisty – Krzysztofa Gonciarza.


Grupa Filmowa Darwin to dzieło dwóch absolwentów Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej – Marka Hucza i Jana Jurkowskiego. W 2012 roku mężczyźni stworzyli kanał na youtube, który przebił już granicę 370 tys. subskrybentów. Ich produkcje doceniane są za inteligentne poczucie humoru, w których twórcy wykorzystują nawiązania do literatury, mitologii i historii. - Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!" – reklamuje się GFD.
Superprodukcje, nawet jeżeli publikowane są tylko w internecie, wymagają jednak dużych nakładów finansowych. – Kochamy robić filmy, ale mniejszą miłością darzymy konieczność wydawania wszystkich oszczędności na kolejny Wielki Konflikt! (najbardziej popularny cykl filmów grupy – przyp. red.) Nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak wiele bylibyśmy w stanie zdziałać, gdybyśmy wiedzieli że już mamy środki na kolejny film! – tłumaczą. I dodają: „zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować”.

Jurkowski i Hucz zgłosili się więc z prośbą o wsparcie do swoich fanów. W ciągu jednego dnia na platformie Patronite comiesięczne wpłaty zadeklarowało ponad 800 osób, dzięki którym na konta youtuberów miało wpływać ponad 18 tys. złotych. Dla porównania, dotychczasowy rekordzista Krzysztof Gonciarz, może w tej chwili liczyć na „zaledwie” 14,5 tys. miesięcznie.
Zbiórka ogłoszona została 13.06. Wygląda jednak na to, że pierwsza doba była dla twórców Grupy Darwin dopiero rozgrzewką. W momencie pisania tekstu ich inicjatywa znalazła już 1024 patronów, a suma wpłat to 21720 zł miesięcznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili