Skarbówka zwalnia tysiące osób. Taki jest efekt powstania nowej SUPERINSTYTUCJI

Inauguracja Krajowej Administracji Skarbowej.
Inauguracja Krajowej Administracji Skarbowej. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Ponad dwa i pół tysiąca osób nie znajdzie pracy w nowej Krajowej Administracji Skarbowej, informuje RMF FM. Reporter stacji dotarł do danych pokazujących skalę zwolnień. Do końca maja pracownicy administracji skarbowej, kontroli skarbowej i służby celnej mieli stać się pracownikami nowej KAS.

Jeszcze na początku czerwca Ministerstwo Finansów ustami wiceministra Mariana Banasia podało, że redukcja zatrudnienia wyniosła 4 procent. RMF FM potwierdza te informacje i pisze, że pracę stracił co 20. pracownik skarbówki.

"Większość zwolnionych miała mieć już uprawnienia emerytalne. Chodzi o 1400 pracowników i 151 funkcjonariuszy. Ponad 200 osób nie dostało propozycji zatrudnienia przez związki z organami bezpieczeństwa PRL" – podaje rozgłośnia. Zwolnionym ma przysługiwać 6-miesięczna odprawa.

Krajowa Administracja Skarbowa to struktura, która działa w ramach połączenia administracji podatkowej, kontroli skarbowej i służby celnej. Organami KAS są minister właściwy do spraw finansów publicznych, szef Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektorzy izb administracji skarbowej, naczelnicy urzędów skarbowych oraz naczelnicy urzędów celno-skarbowych.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.