W pierwszej połowie 2018 roku ukaże się pierwsze polskie wydanie największego luksusowego magazynu poświęconego modzie. Ten miesięcznik sprowadziła do Polski żona Sebastiana Kulczyka, ona też zajmie się jego prowadzeniem od strony biznesowej.
Warstwą merytoryczną zajmie się Filip Niedenthal, były redaktor naczelny polskiego "Esquire" i były szef działu mody w naszej edycji "Harper's Bazaar". Obejmie stanowisko redaktora naczelnego polskiego Vogue’a, wspierać go będzie znana polska modelka Małgorzata Bela, która już wielokrotnie trafiała na okładkę magazynu.
"Vogue" od wielu lat nazywany jest biblią mody. Po raz pierwszy ukazał się w Stanach Zjednoczonych w grudniu 1892 roku. Niedługo później, na początku XX wieku (po śmierci właściciela) prawo do wydawania magazynu kupił Condé Montrose Nast, od lat zajmuje się tym wydawnictwo nazwane jego imieniem – Condé Nast.
Do tej pory Vogue nie miał polskiej edycji, choć na świecie hulają aż 22 lokalne wydania tego miesięcznika. Jedną z przyczyn mogła być niewystarczająca liczba potencjalnych reklamodawców z sektora dóbr luksusowych. W ciągu ostatniej dekady przymierzały się do tego różne wydawnictwa, ale nikt nie zdecydował się na ten krok. Vogue będzie się ukazywał w wersji papierowej i elektronicznej. Wydawcą została spółka Visteria założona przez Katarzynę Kulczyk.
Kulczyk nie ma doświadczenia wydawniczego, ale jest mecenasem i promotorem sztuki, byłym wiceprezesem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Ma też doświadczenia biznesowe.
Większość materiałów będzie przygotowywana przez polski zespół. Stąd też dość długi czas oczekiwania na pierwsze polskie wydanie – ten zespół trzeba pierwej zbudować.
– Najbliższe miesiące to budowa zespołu redakcyjnego, międzynarodowej grupy współpracowników, oraz przygotowanie pierwszego numeru – mówi Katarzyna Kulczyk.
– To niezwykłe wyzwanie tworzyć polską edycję najbardziej prestiżowego miesięcznika o modzie na świecie. W Polsce dynamicznie rośnie grono świadomych i wymagających czytelników, i dla takich właśnie ma być nasz Vogue – w końcu 125 lat tradycji zobowiązuje – dodaje.