Nowy przycisk na Facebooku? “Jeśli dodaliście tęczę, czekamy na TO”

Post wzywający Facebooka do przycisku-krzyża zyskał dużą popularność.
Post wzywający Facebooka do przycisku-krzyża zyskał dużą popularność. Facebook/Hitmak Hanna
Niedawno mogliśmy korzystać na Facebooku z tęczowego przycisku. Ponieważ czerwiec jest w USA miesiącem osób LGBT, Facebook udostępnił nową reakcję, tęczową flagę. Teraz swój przycisk chcą mieć katolicy.


Tęcza stała się symbolem osób LGBT w 1978 roku za sprawą Gilberta Bakera, który był pierwszą osobą publicznie przyznającą się do homoseksualnej orientacji, wybraną do rady miasta San Francisco. W oficjalnym poście serwis wyjaśniał, że wspiera każdą społeczność i różnorodność, dlatego daje możliwość wyrażenia swoich uczuć za pomocą takiej właśnie reakcji. Facebook otwarcie bowiem popiera małżeństwa jednopłciowe.
Opublikowany przez Joshua Feuerstein na 25 czerwca 2017
Jednak gest portalu Zuckerberga nie wszystkim się spodobał. Chociażby polscy nacjonaliści zarzucali, że ich strony regularnie znikają z Facebooka. O tym, ze serwis nie jest bezstronny, informowała nawet centrolewicowa “Polityka”. Chodziło nie tylko o blokowanie stron z emblematami Falangi, który kojarzy się jednoznacznie z przedwojennymi ruchami nacjonalistycznymi i jest zakazany. Ale również o to, że bana mógł spodziewać się od Facebooka także reporter-amator, który zamieszcza relację z manifestacji.

Ostatnio katoliccy użytkownicy portalu domagają się krzyży na portalu Marka Zuckerberga. Joshua Feuerstein z Arizony zaprojektował plakat z napisem: “Dodaliście tęczę, dodajcie i krzyż”. Post zebrał 20 tys. polubień. Facebook na razie oficjalnie się na temat pomysłu nie wypowiedział. Jedynie jeden z jego przedstawicieli powiedział “Huffington Post”, że “ikony krzyża nie ma i nikt nad nią w tej chwili nie pracuje”. Media od razu podchwyciły tę wypowiedź i zaczęły na wyrost przedstawiać ją w tonie: Zuckerberg nie zgadza się na krzyż na Facebooku. Gdyby jednak nawet dodał kiedyś taki przycisk, można zadać pytanie, co w takim razie z innymi wyznaniami?

źródło: Polityka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł