Macierewicz ogłasza kontrakt z Amerykanami na broń dla polskiej armii. “Żaden wróg nie wkroczy do Polski”

Antoni Macierewicz ogłosił, że polska armia zakupi nowoczesną broń rakietową od amerykańskiej firmy Lockheed Martin.
Antoni Macierewicz ogłosił, że polska armia zakupi nowoczesną broń rakietową od amerykańskiej firmy Lockheed Martin. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Lufową broń rakietową Homar dostarczy amerykański koncern Lockheed Martin, powiedział w środę minister obrony Antoni Macierewicz. Dodał, że prawdopodobna jest też współpraca z Niemcami w zakresie budowy okrętów podwodnych.


Antoni Macierewicz poinformował w TVP Info, że właśnie kończą się negocjacje dotyczące tarczy antyrakietowej. Polska Grupa Zbrojeniowa podjęła decyzję w sprawie lufowej broni rakietowej Homar. Zostanie ona kupiona, choć do ostatecznego porozumienia z firmą Lockheed Martin jeszcze nie doszło, powiedział Antoni Macierewicz.

Szef MON dodał, że to najnowocześniejsza broń, która daje możliwość wystrzeliwania rakiet na ponad 300 km. Pozwala na stworzenie zapory ogniowej w taki sposób, by "do Polski nie mógł wkroczyć żaden wróg". Jak powiedział Macierewicz, niedługo będzie mógł zdradzić konkrety na temat rozmów.

Macierewicz odniósł się też do problemu obecności wojsk amerykańskich w Europie. Jak stwierdził, dla Polski i całej Europy ważne jest, by ta obecność miała podobny kształt do tej z lat 60-70 XX wieku, kiedy wojska amerykańskie były rozmieszczone w stałych bazach.


Według Macierewicza, Niemcy zazdroszczą Polsce wizyty Donalda Trumpa i Berlin “patrzy dziwnym okiem na to, że wojska amerykańskie są w Polsce”. Jest to zdaniem Macierewicza “naturalne zachowanie ludzi, którzy przywykli przez ostanie 70 laty”, że ktoś inny ich bronił i nie musieli wydawać własnych środków na obronę.

źródło: "Dziennik"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł