Kochasz klub, to wykorzystamy cię za darmo. Zobacz, do czego posunął się Lech Poznań, by znaleźć pracownika

Lech Poznań opublikował na Facebooku nietypowe ogłoszenie o staż
Lech Poznań opublikował na Facebooku nietypowe ogłoszenie o staż Fot. www.facebook.com/lechpoznan.oficjalna
Klub Lech Poznań, który został założony w 1920 roku, opublikował na swoim fanpage'u ogłoszenie o pracę dla stażysty. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dwie rzeczy. Pierwsza to wygląd samego ogłoszenia, druga – brak wynagrodzenia.


Praca polega na prowadzeniu klubowych kont na portalach społecznościowych i projektowaniu grafik, dlatego konieczna jest znajomość programów graficznych, np. Photoshopa. Mile widziana jest także pomoc przy tworzeniu materiałów wideo. – Od naszych stażystów oczekujemy zaangażowania, a także mnóstwo pozytywnej energii. Będziesz mógł pracować w bardzo dynamicznym środowisku jednego z najlepszych klubów sportowych w Polsce. Dodatkowo poznasz otoczenie medialne klubu, weźmiesz udział w działaniach PR-owych, a także promocyjnych – czytamy w ogłoszeniu na stronie internetowej Lecha Poznań.

O wiele bardziej intrygująco wygląda ogłoszenie, które opublikowano na oficjalnym fanpage'u klubu w portalu Facebook. Stworzono je za pomocą programu Paint, a ponadto opatrzono ironiczną treścią.

– Oczekujemy znajomości programów graficznych takich jak fotoszopy i inne ilustratory, co najmniej w takim stopniu jak my! Fajnie gdybyś ogarniał też jakieś premiery pr0 lub inne muwie mejkery, bo kamerujemy również (kamerą). Kochasz Kolejorza, ogarniasz socjale!? Wiesz, że nie idziesz sam! Mejluj do nas! Szczegóły w zakłądce praca na naszej wypasionej www – informuje post na Facebooku.

W zamian stażysta, poza doświadczeniem, zyskuje „świetną atmosferę i satysfakcję z wykonywanej pracy” oraz „niezliczoną ilość kawy”. Zgodnie z polskim prawem, staże nie mogą być bezpłatne, a ponadto powinny być opatrzone umową. Nieco inne zasady odnoszą się do praktyk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.