Największy hackathon, jaki widziała Europa, rusza w Krakowie. Będzie tak wielu uczestników, że potrzebny jest stadion

Hackathon HackYeah odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie
Hackathon HackYeah odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie Fot. mat. prasowe
To wyjątkowe wydarzenie w skali europejskiej. Hackathon HackYeah idzie na rekord. Ma jeden cel: pobicie europejskiego wyniku w liczbie uczestników stacjonarnego hackatonu.


Największy hackathon w Europie odbędzie się 27-29 października w krakowskiej Tauron Arenie. Dwa tysiące programistów z całej Europy przyjadą do Polski, by stawić czoła wyzwaniom przygotowanym przez największe firmy technologiczne.

Organizatorzy stawiają sobie za minimum liczbę dwóch tysięcy uczestników. Jeśli uda się ją osiągnąć, dojdzie do pobicia rekordu osób, które uczestniczyły w stacjonarnym hackatonie. Miejsce zapewni krakowska Tauron Arena, która jest w stanie pomieścić około 15 tys. widzów. – Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah.
Zadania przygotowane dla uczestników wydarzenia będą dotyczyć najnowszych trendów technologicznych. Konieczna do ich rozwiązania będzie znajomość różnych języków programowania. W samej idei hackathonu chodzi o zebranie pewnej grupy programistów (niekoniecznie w jednym miejscu; konkurencja może odbywać się także zdalnie przez internet), którzy mieliby przez ograniczony czas rozwiązywać w małych zespołach zadania – zwykle w 24, 36 lub 48 godzin. Hackathony służą zwłaszcza do wyłaniania najlepszych specjalistów, którzy są później rekrutowani przez przedsiębiorstwa.

Hackhathony to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Według Raportu Sedlak & Sedlak Polska potrzebuje na 50 tys. specjalistów IT. – Uczestnicy hackathonów coraz częściej nie tylko wygrywają nagrody i spędzają niezapomniany czas, ale zdobywają też atrakcyjne propozycje pracy. HackYeah stwarza przestrzeń, w której pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą poznać się osobiście. Firmy przyjrzą się, jak pod presją czasu specjaliści IT podchodzą do konkretnych problemów i jak rozwiązują zadania – przekonuje Sylwia Wojtas, organizatorka wydarzenia, która pracuje dla PROIDEI, zajmującej się kompleksową organizacją polskich oraz międzynarodowych wydarzeń.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.