Start-upy stają w obronie Sądu Najwyższego! Przedsiębiorcy ruszają pod Pałac Prezydencki

Ogólnopolski protest przeciwko podpisaniu ustawy reformującej wymiar sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Do inicjatywy postanowiło przyłączyć się środowisko start-upowe
Ogólnopolski protest przeciwko podpisaniu ustawy reformującej wymiar sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Do inicjatywy postanowiło przyłączyć się środowisko start-upowe Agata Grzybowska/Agencja Gazeta; facebook.com/Startupy pod Pałacem
Ogólnopolski protest przeciwko podpisaniu ustawy reformującej wymiar sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Do inicjatywy postanowiło przyłączyć się środowisko start-upowe. Na Facebooku pojawiło się już wydarzenie „Startupy pod Pałacem” założone przez Łukasza Młodyszewskiego, założyciela start-upu DreamJay.


Zamiast „start-upów w Pałacu” mamy „Start-upy pod Pałacem”. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda zaprosił 10 najbardziej obiecujących polskich przedsiębiorców, obiecując wsparcie w dalszym rozwoju.

– Jeżeli mówimy o tym, w jaki sposób zatrzymać w Polsce młodych ludzi; jeżeli mówimy o tym, że młodzi, którzy zdobywają doskonałe wykształcenie w Polsce, którzy powinni być naszą przyszłością, opuszczają Polskę i wyjeżdżają za granicę, tam się realizują, tam dostają swoją szansę, a w efekcie pracują dla innych społeczeństw – tłumaczył wówczas prezydent.

Niespełna rok później start-upy wracają na Krakowskie Przedmieście. Tym razem ich przedstawiciele będą stać jednak przed Pałacem Prezydenckich, wraz z tłumem ludzi protestujących przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości, która dzisiaj została przegłosowana przez Sejm.


Start-up inicjatora akcji DreamJay zajmuje się leczeniem problemów ze snem. – Wraz ze znajomymi startupowcami, przedsiębiorcami i inwestorami będziemy dzisiaj przy Kolumnie Zygmunta (18:00), pod Pałacem (20:00) i sejmem (21:00) – zapowiada. Dodaje jednocześnie, że wydarzenie będzie dobrą okazją „żeby poznać fajne osoby z branży, pogadać i wymienić się doświadczeniami”. Na Facebooku swoją obecność zadeklarowali już m.in. Piotr Boulange z Taxify i Borys Musielak, twórca firmy Filmaster.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.