Ta polska książka zrobiła prawdziwą furorę. Uznano ją za jedną z najlepiej wydanych pozycji na świecie

"Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha został nagrodzony w prestiżowym konkursie 50 Books | 50 Covers
"Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha został nagrodzony w prestiżowym konkursie 50 Books | 50 Covers Fot. mat. prasowe
Dzieło lubelskiego architekta Bolesława Stelmacha „Dziennik podróży” zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie 50 Books | 50 Covers. Książka wydana w 2016 roku została uznana przez jury za „przykład bezbłędnej pracy edytorskiej”. Pochlebne opinie padły także pod adresem oprawy introligatorskiej („dopełnia książkę prostotą i siłą”), jak i fotografii („zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością”).

Polska książka to jedna z pozycji, które zdaniem komisji prezentują najlepsze i najciekawsze trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Została ona uzna za jedną z najładniejszych pozycji. Jest to szansa na międzynarodowe wypromowanie lektury.

– Cieszymy się z zauważenia i docenienia naszego projektu poza Polską – publikacja jest również anglojęzyczna. W finale konkursu nagrodzono również inne książki i okładki, które lubimy i cenimy – twierdzą autorzy projektu graficznego „Dziennika”.
„Dziennik podróży” zawiera opis przekształcania Teatru w Budowie (Lublin) w nowoczesne Centrum Spotkania Kultur. Wydawcą jest ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”. Za projekt graficzny pozycji odpowiadają Idalia Smyczyńska i Robert Zając. Smyczyńska zajmuje się głównie projektowaniem wydawniczym i projektowaniem identyfikacji wizualnych. Zając to projektant-grafik, który zajmuje się projektowaniem wydawniczym i systemami informacji kierunkowej. Wcześniej „Dziennik podróży” został nagrodzony podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Konkurs 50 Books | 50 Covers jest organizowany od 1923 roku i jest jednym z najbardziej prestiżowych w branży projektowania graficznego. Konkursowi towarzyszy wystawa, podczas której podziwiane są nagrodzone prace. Jego organizatorem jest Amerykański Instytut Sztuki Graficznej, a od 2012 roku jego partner to Design Observer.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.