Dyscyplinarne zwolnienia w PKP. W centrali firmy huczy od plotek

PKP pojawiły się zwolnienia dyscyplinarne
PKP pojawiły się zwolnienia dyscyplinarne Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Centrala PKP SA huczy od plotek. Wszystko z powodu tego, że zwolniono – i to dyscyplinarnie – osoby odpowiedzialne m.in. za inwestycje i nieruchomości w polskich kolejach państwowych.


Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że zwolnienia pracowników, którzy zostali ściągnięci za rządów PO i PLS, przeprowadził już poprzedni zarząd. – Sprawdzano, kto był zatrudniony w którym roku i tylko to wystarczało za podstawę do zwolnienia – przekonuje w rozmowie z Money.pl jeden z menedżerów ze środowiska osób, które na kolej trafiły prosto z banków i instytucji finansowych.

Do PKP zostali zwerbowani przez byłego szefa polskich kolei Jakuba Karnowskiego. Wraz z jego rezygnacją w listopadzie 2015 r., kadry opuszczały kolejne osoby, a z czasem objęło to niższe szczeble.

Poprzedni zarząd w marcu pozostawił po sobie atmosferę skandalu. Chodziło bowiem o kontrakt z Sensus Group. Okazało się, że PKP wypłacało ogromne pieniądze SG, której wspólniczką była księgowa PiS. Wszystkim czworgu członkom zarządu postawiono zarzuty nieumyślnego wyrządzenia szkody w imieniu PKP – ich wartość wyniosła 1,9 mln zł. Z czasem pojawiły się kolejne zwolnienia (dyscyplinarne), teraz zaś ich temat znów powraca.

– Spółka analizuje efekty działań z lat poprzednich, określa swoje strategiczne cele i do nich dostosowuje swoją strukturę. Jest to normalna praktyka w funkcjonowaniu wszystkich przedsiębiorstw – twierdzi rzeczniczka PKP Paulina Jankowska.

– Rzeczywiście, po przeprowadzonych kontrolach i audytach podjęto decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy z niektórymi pracownikami, a w przypadku kilku osób przeprowadzono lub podjęto działania w zakresie zwolnienia w trybie dyscyplinarnym – podsumowuje. Nie poinformowano jednak, dlaczego doszło do zerwania umowy z danymi osobami.


źródło: Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę