Grafika kpiąca z Powstania Warszawskiego to nie jedyny szokujący pomysł Tigera. Marka słynie ze specyficznej komunikacji

Tiger stawia na kontrowersję. Grafika nawiązująca do Powstania Warszawskiego przelała jednak czarę goryczy
Tiger stawia na kontrowersję. Grafika nawiązująca do Powstania Warszawskiego przelała jednak czarę goryczy Fot. mat. prasowe
Na Tigera posypały się gromy, bo 1 sierpnia na Instagramie napoju pojawiła się kontrowersyjna grafika nawiązująca do Powstania Warszawskiego. Okazuje się jednak, że nie był to jednorazowy „wyskok” marki, bo taka jest cała jej komunikacja.


„Dzień pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!” – umieszczono na grafice obok daty 1 sierpnia z widocznym w tle środkowym palcem owiniętym we wstążkę. Przeprosiny za feralną grafikę nawiązującą do Powstania Warszawskiego są niewiele warte, taki jest bowiem schemat promowania Tigera; obliczony na zysk poprzez najbardziej prymitywne formy szokowania.
– Jest nam ogromnie przykro z powodu publikacji grafiki, która pojawiła się w dniu 1 sierpnia na profilu Instragramowym marki. Bardzo przepraszamy za ten błąd, który nie powinien się wydarzyć. Wiemy, że usunięcie tej publikacji nie naprawi tego błędu, ale post został już usunięty. Jeszcze raz bardzo serdecznie przepraszamy. Nigdy podobna sytuacja się nie powtórzy – przekonuje Dorota Liszka, rzecznik prasowy Grupy Maspex; poza Tigerem w jej skład wchodzi Tymbark czy Caprio.

Instagramowa kampania reklamowa marki jest opatrzona wymownym hashtagiem #rozpierdlol. W jej ramach Tiger zamieszcza zwykle grafiki nawiązujące do mniej (zwykle mniej) lub bardziej ważnych dat. Obok Dnia Łapania Za Pupę i Surfingu przeplata się np. Boże Ciało („powiedz kobiecie, że ma boskie ciało, zawsze kobiecie komplementów za mało”).
Tiger usunął post nawiązujący do Powstania Warszawskiego. 9 sierpnia opublikował kolejny – tym razem z przeprosinami. Widzimy na nim kwiaty i słowo „przepraszam”. Mało kto uwierzył jednak w szczerość intencji marki, którą dotknął kryzys wizerunkowy. Posypały się ostre komentarze – Jestem tu tylko, żeby powiedzieć, że waszego shitu nigdy nie tknę. Osiągnęliście poziom mułu. – Naprawdę uważacie, że głupawymi przeprosinami na Instagramie załatwiliście sprawę? Wobec tego wasz dział marketingu jest jeszcze głupszy niż się wydawało – czytamy komentarze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę