Kierowniczka "Wiadomości" idzie w zaparte, choć mówi się o jej zwolnieniu. Program ma rekordowo niską oglądalność

"Wiadomości" TVP 1 mają o wiele gorszy wynik niż przed dwoma laty. Mówi się o tym, że obecna szefowa programu, Marzena Paczuska, zostanie zwolniona
"Wiadomości" TVP 1 mają o wiele gorszy wynik niż przed dwoma laty. Mówi się o tym, że obecna szefowa programu, Marzena Paczuska, zostanie zwolniona Fot. YouTube
W pierwszym półroczu tego roku „Wiadomości” TVP 1 oglądało 2,65 mln widzów. Jeszcze rok temu liczba ta wynosiła 2,94 mln osób, zaś przed dwoma laty – 3,51 mln oglądających. Nie dziwi więc, że dochodzą nas informacje o zwolnieniu obecnej szefowej „Wiadomości” TVP1, Marzeny Paczuskiej.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że pozycja Paczulskiej jest niepewna. Potencjalną kandydatką do zastąpienia obecnej szefowej programu jest m.in. Ewa Bugała – obecna szefowa i prowadząca „Nie da się ukryć” w TVP Info.

Paczuska przekonuje, że jest atakowana, bo programy informacyjne i publicystyczne TVP przełamują od półtora roku „monopol mediów III RP”. – Kiedy obejmowałam ten program, zależało mi na stworzeniu nowej, prawdziwej, poważnej narracji. Chodziło o to, by dopuścić do głosu ludzi i środowiska, które przez osiem lat były marginalizowane, blokowane, by zacząć pokazywać także konserwatywny przekaż, który był wcześniej redukowany do oszołomstwa. Za to dziś właśnie obrywam, dlatego ubiera się w moje nazwisko te ataki na TVP – twierdzi dla serwisu wPolityce.pl.

– Być może komuś zależy, bym nie wróciła, bo jestem jednak zaporą przed czymś, w co „Wiadomości” nigdy nie powinny się zamienić. Nie mam żadnych politycznych celów jako szef tego programu, nigdy bym nie pozwoliła, by „Wiadomości” były dla kogoś orężem, nieważne, czy tarczą, czy mieczem – dodaje.


Program „Wiadomości” ostatnimi czasy nie radzi sobie pod kątem biznesowym. Reklamę w TVP kupimy już za... 6,4 tys. zł. Tyle kosztuje bowiem 30-sekundowy spot reklamowy wyemitowany tuż po „Wiadomościach”. Nie można tego tłumaczyć niczym innym, jak tylko zatrważającym spadkiem wyników oglądalności.

W ostatnim czasie doszło do zmian na stanowiskach dyrektorskich w TVP. W maju szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Klaudiusz Pobudzin (dawniej szef „Teleexpressu”), a np. dyrektorem TVP został Mateusz Matyszkowicz, a wicedyrektorami – Dawid Wildstein, Piotr Pałka i Michał Oleszczyk.

źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby