Huawei wprowadza pierwszego ultrabooka. Z takimi parametrami, MateBook X powalczy z rynkowymi gigantami

MateBook X to pierwszy ultrabook w portfolio Huawei
MateBook X to pierwszy ultrabook w portfolio Huawei Fot. materiały prasowe
Wymiarami przypomina kartkę papieru, grubością - zeszyt 60-kartkowy i waży tyle, co litrowa butelka wody - pierwszy ultrabook Huawei z czołowymi przedstawicielami tego segmentu konkuruje nie tylko rozmiarem. MateBook X to również potężny procesor, innowacyjna technologia chłodząca oraz ekran przystosowany do odtwarzania najwyższej jakości multimediów.

Nowe urządzenie w ofercie Huawei wykonane jest z solidnego i eleganckiego aluminium. Waży jedynie 1.05 kg, a po złożeniu ma grubość 12.5mm. Ramki ekranu mierzą zaledwie 4.4 mm dzięki czemu jego wyświetlacz zajmuje aż 88% przedniego panelu.

Poręczny to pierwsze imię każdego ultrabooka, ale laptopy z tego segmentu muszą być również wydajne. W przypadku MateBooka X za spełnienie tego warunku odpowiada procesor Intel Core siódmej generacji (i5-7200U lub i7-7500U), 8 GB pamięci RAM i karta graficzna Intel HD Graphics 620. Jeśli chodzi o pojemność dysku SSD, MateBook X jest dostępny w dwóch opcjach - 512 i 256 GB.

Urządzenie zostało ponadto wyposażone w innowacyjną technologię chłodzącą Huawei Space Cooling. MateBook X to pierwszy komputer osobisty w historii, w którym zastosowano materiał o zmiennej fazie skupienia, zamknięty w mikrokapsułkach - tworzywo powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.
- MateBook X charakteryzuje elegancki design, doskonała jakość wykonania oraz świetna wydajność. W naszym pierwszym ultrabooku zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania – z ekranem o rozdzielczości 2K, czytnikiem linii papilarnych ukrytym w przycisku włączania i systemem Dolby Atmos Sound na czele. Huawei MateBook X doskonale uzupełnia gamę naszych smartfonów oraz urządzeń typu wearable. Sprawia, że możemy trzymać rękę na pulsie niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajdujemy – przekonuje Dariusz Marnic, szef marketingu Huawei Consumer Business Group.

Huawei MateBook X sprawdzi się również jako mobilne centrum multimedialne. Pokryty szkłem Gorilla ekran ma rozdzielczość 2K, za jakość dźwięku odpowiada system Dolby Atmos Sound, a za to, żeby seans z ulubionym serialem trwał możliwie jak najdłużej - bateria o pojemności 41.4Wh.
Biorąc pod uwagę ilość wrażliwych danych, jakie codziennie zapisujemy na różnego rodzaju urządzeniach, mobilność musi iść dzisiaj w parze z bezpieczeństwem. MateBook X został w związku z tym wyposażony w czytnik linii papilarnych, zintegrowany w przycisku zasilania. Dzięki temu, odblokowanie i włączenie komputera odbywa się jednocześnie.


Huawei MateBook X dostępny jest w dwóch kolorach: szarym i złotym. Rekomendowane przez producenta ceny detaliczne to w zależności od opcji 4,799 zł (wersja z procesorem Intel Core i5-7200U, 8GB RAM i dyskiem 256GB SSD) oraz 5,799 (wersja z procesorem Intel Core i7-7500U, 8GB RAM i dyskiem 512GB SSD).

Artykuł powstał we współpracy z Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.