Polskie Davos ruszy już niebawem. Krynica gotowa na zjazd najważniejszych osób w Europie

27. edycja Forum w Krynicy-Zdroju potrwa od 5 do 7 września
27. edycja Forum w Krynicy-Zdroju potrwa od 5 do 7 września Fot. archiwum Forum Ekonomicznego
Trzy dni gorących dyskusji, spotkań i kuluarowego załatwiania interesów. Krynica szykuje się do najazdu najważniejszych osób w państwie: prominentnych polityków, szefów państwowych koncernów i ekonomistów. Jak co roku, mogą paść ważne deklaracje.


To jedna z najważniejszych i największych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Już za dwa tygodnie rusza 27 edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Tym razem, uczestniczy debaty będą próbowali odkryć, co w kolejnych latach będzie trendy, jaki gałęzie gospodarki mają szansę globalnego rozwoju i w którym kierunku zmierzać będzie światowa gospodarka. Wszystko to, pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

Tradycyjnie, podczas forum w Krynicy, głos zabiorą przedstawiciele takich gigantów jak: Tauron Polska Energia, Grtupa Lotos, KGHM, PKP Intercity czy PKP Cargo. Nie zabraknie więc tematyki związanej z makroekonomią, rynkiem paliw, energetyką, biznesem i zarządzaniem. Krynickie forum gospodarcze, to także czas składania ważnych obietnic, także tych politycznych. Będą dominowały zagadnienia związane zarówno z areną międzynarodowa, jak i regionalną. Poruszony zostanie również runek mediów i to, jak może wyglądać w przyszłości.
Jedna z najbardziej gorących dyskusji, jakie się szykują, będzie dotyczyć kształtu Europy po Brexicie. Obawy i niepewność przywódców państw unijnych wciąż budzi bowiem kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Nie zabraknie także dyskusji na temat tego, jak zmiany przywódców wpłyną na kształt stosunków międzynarodowych. Warto pamiętać, że szykują się wybory w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii i Czechach. Nie zapominajmy o niedawnych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. To wydarzenie będzie przyczynkiem do rozmowy o tym, jaki za cztery lata może wyglądać gospodarka USA.


Tradycyjnie wręczone zostaną nagrody w kategoriach Człowiek Roku i Firma Roku. W poprzedniej edycji uznanie kapituły konkursowej zyskał premier Węgier Viktor Orban. Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są zaś przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy z danych branż. Impreza potrwa od 5 do 7 września.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.