Bo do tanga trzeba dwojga. Nokia szykuje rewolucję w robieniu sobie selfie – czas na bothie

Nokia 8 ma możliwość robienia "bothie", czyli obustronnego selfie
Nokia 8 ma możliwość robienia "bothie", czyli obustronnego selfie mat. prasowe
Nokia spadła ze szczytu z wielkim hukiem, ale próbuje znowu się na niego wspiąć. I dzięki najnowszemu telefonowi o nazwie 8 może jej się to udać. Przy okazji firma szykuje małą rewolucję – teraz selfie będzie można robić jak tosta. Z dwóch stron jednocześnie.

W istocie jest to pomysł dość rewolucyjny. Smartfon Nokia 8 ma być flagowym okrętem firmy, o parametrach porównywalnych z iPhone’ami czy Samsungiem S8. Firmę w pewien sposób wskrzesili i próbują wywindować na szczyt jej byli menedżerowie z okresu świetności Nokii. Telefony projektuje i sprzedaje spółka HMD Global – na mocy odpowiednich umów i licencji.

Jednym z ich pomysłów jest przedefiniowanie robienia selfie. Nokia 8 będzie mogła robić je na obie strony naraz. Co to oznacza w praktyce? Podczas robienia sobie zdjęcia przednią kamerą, tylna jest wyłączona. Analogicznie – jeśli fotografujemy coś aparatem głównym, przedni jest nieaktywny.

Projektanci postanowili to zmienić i zdjęcia można robić oboma kamerami jednocześnie. Efektem jest fotografia, na której znajduje się na przykład dwoje ludzi stojących naprzeciwko siebie, albo uśmiechnięta buzia właściciela telefonu wraz z wieżą Eiffla, naprzeciwko której stoi.


Ten proponowany przez Nokię "bajer", nie ogranicza się tylko do robienia zdjęć, możemy go używać również podczas kręcenia filmów lub prowadzenia relacji na żywo. W tych przypadkach efekt wygląda niemal jak relacja telewizyjna. Nowa funkcja nosi nazwę Dual Sight, aczkolwiek robione przy jej użyciu zdjęcia już zyskały potoczną nazwę „bothie”.

Nowa Nokia 8 została właśnie zaprezentowana światu. Jej cena została ustalona na ok. 600 euro, czyli niespełna 2600 złotych. Konkurencyjne modele są sporo droższe, np. Samsung S8 kosztuje 3500 złotych.

źródło: BBC.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.