Światowy gigant informatyczny wesprze inicjatywę Sebastiana Kulczyka. Dla firm to trampolina do globalnego rozwoju

InCredibles Sebastiana Kulczyka otrzymało wsparcie IBM
InCredibles Sebastiana Kulczyka otrzymało wsparcie IBM Fot. mat. prasowe
IBM, światowy lider rynku informatycznego, rozpoczął współpracę z programem InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Jaki jest udział IBM w całym przedsięwzięciu? Gigant zapewni start-upom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanałów sprzedaży czy komercjalizacji. Pięć firm, które zakwalifikują się do programu, otrzymają specjalne wsparcie w formie udziału w IBM Global Entrepreneur Program. To międzynarodowa inicjatywa, która umożliwia młodym firmom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w chmurze IBM Bluemix.

W maju 2017 r. ogłoszono pilotażową edycję programu InCredibles. Projekt zakłada wsparcie dla start-upów. Nie chodzi wyłącznie o pomoc finansową, ale i mentorską międzynarodowych fachowców. Dochodzi do tego jeszcze coaching, który odpowiadałby potrzebom i oczekiwaniom konkretnych projektów. Warunki dołączenia do InCredibles jest m.in. doświadczenie w co najmniej jednym akceleratorze.

– Moja propozycja dla InCredibles, to nie tylko wymierne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz wspólna, partnerska praca nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju – twierdzi Sebastian Kulczyk.


– Udział w Global Entrepreneur Program to dla wielu firm trampolina do szybkiego rozwoju na globalnym rynku. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpłatny dostęp platformy IBM Cloud. Platforma to ponad 100 zintegrowanych usług, ułatwiających budowanie infrastruktury chmurowej i tworzenie, uruchamianie i rozwijanie aplikacji, a także zarządzanie nimi. Dzięki tym rozwiązaniom programiści mogą łatwo i szybko przygotowywać i aktualizować swoje aplikacje i usługi. Dostępne tam gotowe komponenty pozwolą firmom szybko rozbudować funkcjonalności swoich istniejących aplikacji i wzbogacić je m.in. o elementy sztucznej inteligencji (AI) czy analitykę danych – mówi Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer IBM Polska.

Dzięki udziałowi w programie start-upy mają zapewnione dotarcie ze swoim produktem lub usługą do firm z całego globu. Zwycięzcy mają ponadto zapewniony udział w dedykowanych warsztatach prowadzonych metodą IBM Design Thinking. Tegoroczna edycja InCredibles cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zgłosiło się do niej 426 spółek. 22 września 2017 r. jury programu (w tym Sebastian Kulczyk) zdecyduje, które z pięciu start-upów będą uczestniczyć w akceleracji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.