To nie koniec nagród w Krynicy. Człowiekiem roku została premier Szydło, a za najlepszą firmę roku uznano ten bank

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, ogłoszono zwycięzcę w kategorii "Człowiek Roku". Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, bo tytuł ten otrzymała premier Beata Szydło
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, ogłoszono zwycięzcę w kategorii "Człowiek Roku". Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, bo tytuł ten otrzymała premier Beata Szydło Marek Podmokły/Agencja Gazeta
Alior Bank został uznany za firmę roku w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Nagroda ta wynika z coraz ważniejszej roli, którą bank odgrywa w polskiej gospodarce - skomentował Michał Chyczewski, prezes Alior Banku.


Alior Bank został doceniony za wdrażanie i rozwój nowych technologii, głównie technologii mobilnych i internetowych. Plan banku będzie realizowany od 2017 do 2020 r. Zwycięzcę ogłosił Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Według niego, nagroda jest jak najbardziej zasłużona, bo zarząd Aliora mieści się w regułach coraz bardziej konkurencyjnego rynku i wychodzi naprzeciw nowym technologiom.

Alior Bank powstał w 2008 roku. Od tego czasu dorobił się 4 mln klientów, z czego 19 tys. stanowią klienci biznesowi. Wartość udzielonych kredytów przekracza 46 mld, a depozyty złożone w banku wynoszą ponad 51 mln złotych, dzięki czemu udział Aliora w rynku to ponad 5 proc. Największym akcjonariuszem jest PZU SA, który wraz z PZU Życie oraz TFI PZU mają 31,65 proc. udziałów.

Po otrzymaniu nagrody prezes Aliora Michał Chyczewski podkreślił, że sukces jego firmy nie byłby możliwy gdyby nie repolonizacyjna polityka rządu Beaty Szydło. Bank przejąłw ubiegłym roku część BPH. – Dzięki transakcji przyjęcia wydzielonej części banku BPH suma bilansowa Alior Banku wzrosła do ponad 60 miliardów złotych, a udział w rynku przekroczył 5 proc. – podkreślał Chyczewski.


– Ta nagroda jest również wyrazem zaufania i zobowiązaniem, aby nie ustępować z drogi, którą podążał Alior Bank dotychczas, czyli z drogi realizacji strategii „cyfrowego buntownika” – dodał.
Alior Bank jest notowany na Giełdzie papierów Wartościowych od 2012 roku. W 2014 został włączony do indeksu największych spółek WIG20.

W ubiegłym roku, kapituła konkursowa zaszczytnym tytułem "firmy roku" wyróżniła spółkę P4, właściciela Play.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, ogłoszono także zwycięzcę w kategorii "Człowiek Roku". Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, bo tytuł ten otrzymała premier Beata Szydło.
Pani premier, podziękowała za wyróżnienie całemu rządowi i prezesowi. Stwierdziła też, że sukces przychodzi tylko wówczas, gdy "wszyscy grają do jednej bramki".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby