Premier Szydło znalazła sposób na to, by polskie firmy zaczęły się liczyć w Europie. "Nie będziemy tanią siłą roboczą"

Małe, rodzinne firmy to najlepsze zabezpieczenie dla polskiej gospodarki – przekonywała premier Beata Szydło podczas krynickiego forum
Małe, rodzinne firmy to najlepsze zabezpieczenie dla polskiej gospodarki – przekonywała premier Beata Szydło podczas krynickiego forum Marek Podmokły/Agencja Gazeta
Małe, rodzinne firmy to najlepsze zabezpieczenie dla polskiej gospodarki – przekonywała premier Beata Szydło podczas krynickiego forum. Zdaniem szefowej rządu, rozwój małych przedsiębiorstw pomoże Polsce uniknąć pozycji „montowni” na międzynarodowym rynku.


W trakcie Forum Ekonomicznego Beata Szydło zauważyła, że mimo sprzyjającej koniunktury, rząd nie może spocząć na laurach. W jaki sposób się do tego przygotować? W ocenie pani premier kluczowe jest wsparcie dla małych przedsiębiorstw. – Inaczej nie przestaniemy być dla państw zachodnich krajem taniej siły roboczej. Nie chcemy już dłużej być przysłowiową "montownią" – przekonywała.

Zdaniem pani premier środowisko firm rodzinnych jest w pewien sposób unikatowe. Przekonała się o tym na własnej skórze.

– W mojej rodzinnej miejscowości lokalną kopalnię traktowało się zawsze jako matkę-żywicielkę i wspólnie dobro. Wszyscy budowali wokół niej swego rodzaju etos pracy – wspominała.

– Tam również buduje się i przekazuje z pokolenia na pokolenie specjalne wartości wokół wykonywanej pracy. To są rzeczy, których nie znajdziemy w korporacjach, mimo że one czasem próbują budować takie systemy. Brakuje tam jednak tego ducha, który występuje w firmach rodzinnych – dodała Szydło.

Przypomnijmy, że firmy rodzinne zmagają się obecnie z problemem sukcesji.O socjologicznych aspektach tego zagadnienia opowiadała INN:Poland szefowa Instytutu Biznesu Rodzinnego dr Adrianna Lewandowska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.