Apple nie miało wyjścia. Na sprzedaży iPhone'a X masę pieniędzy zarobi jego największy konkurent

Na sprzedaży iPhone'a X od Apple zyska jego największy konkurent, czyli Samsung
Na sprzedaży iPhone'a X od Apple zyska jego największy konkurent, czyli Samsung Fot. 123RF
Sytuacja firmy Apple i jego największego konkurenta, Samsunga, jest zasakakująca. To drugie przedsiębiorstwo zaciera już ręce, bo zarobi ogromne pieniądze dzięki... sprzedaży iPhone'a X.

Jak informuje portal android.com.pl, Samsungowi wbrew pozorom bardzo zależy na tym, by Apple sprzedało jak najwięcej modeli iPhone'a X. Iphone X to pierwszy smartfon giganta z Cupertino mający ekran OLED. Kluczowe jest to, że wyświetlacz dla Apple wyprodukował Samsung. Koreańska firma ma aż 89 proc. udziału w rynku takich ekranów. Oceniane są one jako najlepsze dla urządzeń mobilnych.

Konkluzja jest prosta. Apple, chcąc zapewnić swoim klientom jak najlepszy wyświetlacz, musiało zdecydować się na współpracę z Samsungiem. Ile kosztowało to firmę? Zapłacono od 120-130 dol. za jeden panel OLED. To dużo, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że ekrany LCD kosztują 45-55 dol. I tu odkrywa się kolejna karta na temat wysokiej ceny iPhona. Wpływa na nią bowiem m.in. wysoki koszt kupna samych paneli. Choć trzeba przyznać, że Apple od zawsze stawiało na horrendalne ceny, które przewyższały te, które konkurencję ustalała dla sprzedaży swoich modeli.

Na sprzedaży iPhone X najwięcej, poza Apple, zarobi tym samym Samsung. Nowy model iPhone'a sprzedaje się zawsze w około stu mln egzemplarzy w roku. Android.com.pl wylicza, że gdyby iPhone X sprzedał się w 80 mln sztuk, to Samsung zarobiłby na tym rocznie 9,6 mld dol.


Analitycy są przekonani, że w nadchodzących latach tylko Samsung będzie w stanie spełnić wysokie wymagania Apple.

Za iPhone X zapłacimy 999 dol., co daje ok. 3500 zł. Piszemy tutaj, ile przeciętnemu Polakowi zajmie zbieranie pieniędzy na taki telefon.

źródło: android.com.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.