Polski start-up wymyślił aplikację, która pomoże Ci się wyspać. Chcą sprzedawać swój wynalazek tak, jak lek

Aplikacja DreamJay leczy zaburzenia snu
Aplikacja DreamJay leczy zaburzenia snu Fot. 123RF
DreamJay, to polski start-up, który stworzył przeznaczoną do leczenia zaburzeń snu aplikację Nightly. Jej twórcy dostali od inwestorów aż 2,3 mln dol.

- Środki przeznaczymy na rozbudowę zespołu i testy kliniczne - mówi w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, Łukasz Młodyszewski, CEO DreamJay. Firma chce, by aplikacja została zarejestrowana jako lek i mogła być wykorzystywana w terapii zaburzenia snu.

W aplikację postanowiły zainwestować dwa fundusze: szwedzki Nordic Makers i Joint Polish Investment Found, który został utworzony przez Adiuvo Investments i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Twórcy aplikacji odpowiadającej za zdrowy sen opracowywali ją przez trzy lata. Ma ona za zadanie kompleksowo rozwiązać kilka problemów związanych ze zdrowym snem, m.in. ułatwić zasypianie, stymulować i monitorować przebieg naszego snu i zapewnić optymalne wybudzenie osoby, która z niej korzysta. Nightly działa w bardzo prosty sposób. Po położeniu się do łóżka, osoba korzystająca z nowego cudu techniki, ogląda na ekranie telefonu krótką animację, następnie odkłada telefon obok siebie. Jak zaznaczają twórcy start-upu, do uszu użytkownika dobiega jednocześnie relaksująca muzyka, która jak twierdzą, poprawia jakość snu aż o 35 proc. To jednak nie koniec. Aplikacja ma za zadanie monitorowanie snu użytkownika, wykorzystując do tego wbudowane w komórce czujniki i stworzony przez DreamJay algorytm.

Kiedy użytkownik będzie bliski przebudzenia lub kiedy jego sen zrobi się niespokojny, z głośników znowu popłynie relaksacyjna muzyka. Podobno aplikacja jest także wstanie zapobiec sennym koszmarom.

Dzięki Nightly, także moment przebudzenia jest o wiele milszy. Użytkownika nie będzie musiało budzić już denerwujące brzęczenie budzika. Jego rolę przejmie aplikacja, która stopniowo będzie budzić człowieka- również za pomocą delikatnej muzyki- w optymalnym momencie, czyli w fazie płytkiego snu.


Jak zaznacza Łukasz Młodyszewski, aplikacja przejdzie teraz badania kliniczne, które mają na celu potwierdzenie jej skuteczności. Jeśli tak się stanie, aplikacja zostanie zarejestrowana jako lek w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.