To polskie uzdrowisko będzie leczyć pacjentów piwem. Kuracjusze sprawdzą, po ilu litrach poczują się lepiej

Uzdrowisko Busko-Zdrój chce wprowadzić do swojej oferty kąpiele w piwie
Uzdrowisko Busko-Zdrój chce wprowadzić do swojej oferty kąpiele w piwie Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Zapowiada się prawdziwy hit, a wszystko w ramach odważnej inwestycji, w której najważniejsze jest nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Uzdrowisko Busko-Zdrój postanowiło, że zapewni swoim rezydentom to, co najlepsze. Wprowadza więc do oferty kuracje kąpielowe, tyle że nie w wodzie, lecz w piwie.

Najpierw jednak w planach jest założenie własnego browaru. Instalacja do jego warzenia zostanie uruchomiona w odnowionym obiekcie Wieży Ciśnień.

Sama kąpiel w piwie to jeszcze nie wszystko, bo pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą, by nadwyżki z produkcji były przeznaczone na cele konsumpcyjne.

– Lokalnie warzone w wieży piwo wykorzystywane byłoby głównie do celów kąpielowych. Goście buskich sanatoriów takich jak Marconi, Mikołaj, Oblęgorek, Willa Zielona czy Krystyna mieliby możliwość skorzystania podczas kuracji ze zbawiennych właściwości złocistego napoju jako doskonałego uzupełnienia kuracji – przekonuje w rozmowie z portalem echodnia.eu Wojciech Legawiec, prezes zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Kluczowa jest jednak sama produkcja. – Zasadniczo na produkcję piwa składają się tylko trzy składniki – woda, słód i chmiel. W zagęszczonych gotowych półproduktach rezygnuje się często z chmielu i dodaje np. krystaliczną żółć bydlęcą. Trudno się zatem dziwić, że coraz większą popularność zyskują powstające lokalne browary i warzelnie, nawiązujące w produkcji do tradycyjnych receptur. Termin ich przydatności do spożycia jest radykalnie krótszy niż masowo produkowanych piw i wynosi najdalej kilka tygodni. Nie bez znaczenia jest coraz większa moda na „ekologię” i „proekologiczne produkty" – przekonuje Wojciech Legawiec, prezes zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Samo uzdrowisko ma już prawie 200-letnią tradycję w leczeniu i rehabilitacji szerokiego spektrum schorzeń. Ciekawe jest to, że produkuje naturalną wodę mineralną Buskowianka-Zdrój.

Wieża Ciśnień, w której odbędzie się proces ważenia piwa, nie jest użytkowana już od wielu lat. Dlatego wymaga całkowitego remontu i renowacji. Dzięki temu oprócz browaru powstanie tam kawiarnia z tarasem widokowym.

źródło: ewschodnia.eu
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.