Bill Gates żałuje, że stworzył tę funkcję. To doprowadza do szewskiej pasji użytkowników Windowsa

Bill Gates żałuje, że jednej rzeczy, jeśli chodzi o działanie Windowsa
Bill Gates żałuje, że jednej rzeczy, jeśli chodzi o działanie Windowsa Fot. youtube.com/watch?v=yqr6yLyuHQA
Czasy, kiedy Bill Gates pracował nad Windowsem, bezpowrotnie minęły. Dziś patrzy krytycznie na swoją pracę. Żałuje, zwłaszcza jednej pomyłki, którą popełnił wdrażając najpopularniejszy system operacyjny. Postawiłby obecnie na większą prostotę.

Podczas Biznesowego Forum Bloomberga w Nowym Jorku Gates powiedział, że żałuje pewnej – wydawałoby się – banalnej pomyłki. Chodzi mianowicie o wprowadzenie kłopotliwego dla użytkowników skrótu klawiszowego Control-Alt-Delete.

Wyjaśnia, że klawiatura, którą przygotował IBM, pozwalała wyłącznie na zastosowanie tylko takiej kombinacji na wypadek awarii komputera. Dodaje, że ludzie, którzy odpowiadali za jej projekt, powinni wprowadzić oddzielny klawisz. Gates, gdyby tylko miał taką możliwość, dzisiaj zamiast tej kombinacji, zainterweniowałby w tej kwestii.

Sekwencja klawiszy Ctrl-Alt-Del zdecydowanie nie należy do najwygodniejszych. Wymaga bowiem odpowiedniej synchronizacji i użycia dwóch rąk. Jest to już przestarzała forma, zwłaszcza gdy przyjrzymy się wygodzie, którą dają dzisiejsze smartfony czy tablety.

Taka kombinacja została wybrana nieprzypadkowo przez Davida Bradleya, inżyniera firmy IBM. Chodziło o to, by kombinacja trzech klawiszy nie została naciśnięta przypadkowo.

źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.