Chodakowska szturmem zdobyła listę najbogatszych Polek. Jest prawdziwą maszynką do zarabiania pieniędzy

Dominika Kulczyk znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najbogatszych Polek magazynu "Wprost". Na liście znalazła się też Ewa Chodakowska
Dominika Kulczyk znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najbogatszych Polek magazynu "Wprost". Na liście znalazła się też Ewa Chodakowska Fot. Patrycja Wanot / Agencja Gazeta
Magazyn „Wprost” przygotował ranking 50 najbogatszych Polek. Aby móc znaleźć się na tej liście, należy mieć majątek liczący co najmniej 46 mln zł. Największe zaskoczenie budzi pojawienie się w nim Ewy Chodakowskiej.

Na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, która może pochwalić się majątkiem liczącym 7,7 mld zł.

Drugi miejsce przypadło w udziale Barbarze Komorowskiej. To nie jej mąż, Zbigniew Komorowski, tylko ona ma najwięcej udziałów w Bakomie – największym w kraju producencie przetworów mlecznych. Komorowska sprawuje też pieczę nad spółką Komagra, producencie oleju rzepakowego, firmie Polskie Młyny czy spółce Bioagra-Oli, która zajmuje się produkcją paliw.

Na trzecim miejscu podium znalazła się Grażyna Kulczyk, której majątek sięga 1,8 mld zł. Biznesmenka i mecenas sztuki, chce otworzyć muzeum sztuki współczesnej w Susch, mieście we wschodniej Szwajcarii. Podobny obiekt z jej prywatną kolekcją miał powstać w Polsce, na razie jednak brak konkretów. Kolekcja Kulczyk wyceniania jest na 100 mln euro.

Czwartą lokatę objęła Elżbieta Kaczmarek (1,77 mld zł), która wraz z mężem jest producentem mebli Correct – K z Ociąża i Com.40 ze Skalmierzyc w Wielkopolsce. W ciągu roku sprzedaje meble, które są warte ponad 2 mld zł.

Piątą pozycję zajęła z kolei Teresa Mokrysz z rodziną. Mamy do czynienia z największym awansem, jeśli chodzi o pierwsze miejsca wśród najbogatszy Polek. Mokrysz zamieniła niewielką rodzinną firmę w kawowe i herbaciane imperium. Tak powstała firma Mokate, która jest doskonale znana w Polsce. W prowadzeniu biznesu pomaga cała rodzina. Mąż Kazimierz, a ponadto syn i córka odgrywają czynną rolę w prowadzeniu przedsiębiorstwa.


W rankingu Wprost nie zabrakło też niespodzianek. Niespodziewanie, na liście najbogatszych Polek zadebiutowała Ewa Chodakowska. Na jej koncie znalazło się 49 mln zł, co pozwoliło zająć jej 47. lokatę.
Najsłynniejsza trenerka Polek, podkreśliła, że pieniądze są tylko jedną z dróg prowadzących do celu ale nie dają szczęścia.

– U mnie na pierwszym miejscu nie stoją pieniądze. Najważniejsze jest zdrowie. Mój wyjątkowy mąż, bo w życiu i biznesie jesteśmy nierozłączni. (...) Wiele z naszych produktów i działań to pomysły mojego męża – podkreśla w rozmowie z „Wprost” Ewa Chodakowska.

źródło: Wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.