Polscy narodowcy stworzyli słowiańską wersję Facebooka. Nazywa się Polfejs - konto wyłącznie dla hetero

Polfejs.pl to rodzima odpowiedź na Facebooka
Polfejs.pl to rodzima odpowiedź na Facebooka Fot. zrzut ekranu z Polfejs.pl
Część Polaków zmęczył już najwidoczniej amerykański Facebook. Postanowili więc, że założą jego rodzimy odpowiednik, który może budzić mieszane uczucia, a nawet kontrowersje.

Polfejs.pl jest, jak twierdzą jego twórcy, odpowiedzią na popularną w portalach społecznościowych cenzurę. To strona, która ma zrzeszać i integrować polskich patriotów.

O jakim typie cenzury wspominają założyciele Polfejs.pl? Chodzi zapewne m.in. o blokowane przed 11 listopada profilów narodowców. Warto chociażby też wspomnieć, że Facebook blokował redaktorów Prawy.pl. Portal był bowiem banowany ze względu na antygenderowe i homofobiczne treści, które są niezgodne z oficjalną polityką Facebooka. Za to założyciele narodowego portalu witają użytkowników hasłem: "Słowianie mile widziani".

Po wejściu na Polfejs.pl, od razu wiadomo, że mamy do czynienia z "patriotycznym" portalem. Atakują nas bowiem animacje z mocno narodowymi akcentami. Widzimy m.in maszerujące wojsko, parady, czy powiewającą flagę, a nad wszystkim widoczny jest duży napis „Polski Portal Społecznościowy co Jednoczy Polaków!”. Sama witryna nie działa niestety najlepiej i jest mało funkcjonalna, dopełniając tylko złego wrażenia po przeczytaniu niepoprawnie skonstruowanego zdania. Niewiele tu wygody, którą znamy z portalu Marka Zuckerberga.

Jeden z twórców portalu napisał o przedsięwzięciu na swojej stronie. – Chciałbym aby Polfejs.pl rozwinął się ruch społeczny być może jeśli portal będzie nadal rósł to w niedalekiej przyszłości mam nadzieję powstanie telewizja internetowa (pisownia oryginalna) – pisze.


– My tworząc ten portal poświęcamy swój wolny czas i nie robimy tego dla profitów a dla idei. Jednakże wejście na wyższy poziom będzie wymagało wkładu finansowego, a nie tylko zapału i pasji w służeniu ojczyźnie. Wierzę że tego ostatniego nigdy nam nie braknie – dodaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.