Levis i Google połączyły siły i zrobiły coś zupełnie odjechanego. Ta kurtka zastąpi ci telefon

Commuter Trucker to inteligentna kurtka stworzona przez Google’a i Levi’s
Commuter Trucker to inteligentna kurtka stworzona przez Google’a i Levi’s Fot. youtube.com/watch?v=G9ADVeNpypk
Levis i Google stworzyły coś, czego na rynku jeszcze nie było. Ich produkt zawstydził zawstydził producentów smartfonów.

Commuter Trucker to kurtka Levis'a i Google'a, która łączy się z telefonem za pomocą aplikacji, bo wykorzystuje Bluetootha. Dzięki tej kurtce nie będzie trzeba wyciągać telefony żeby z niego korzystać. Wystarczy tylko dotknąć ubrania.

Do wyboru będą cztery podstawowe gesty, dzięki którym uruchomimy bezdotykowo funkcje smartfona. Możliwa jest personalizacja kurtki wedle własnych potrzeb.

Za sprawą gestu „strzepania popiołu z rękawa” zmienimy piosenkę. Klepiąc się dwukrotnie po rękawie, sprawimy, że zadzwonimy pod nasz ulubiony numer. Jednak w wypadku, gdy zmienimy zdanie, przykrywając dłonią ten sam rękaw, anulujemy połączenie.

Kurtka została docelowo przeznaczona dla rowerzystów, którzy podczas jazdy chcieliby swobodnie korzystać ze smartfonów. Ważną funkcją kurtki jest możliwość obsługi map Google. Możemy uruchomić je za pomocą dwukrotnego dotknięcia mankietu. Po ustawieniu lokalizacji wystarczy, że przesuniemy palcem po mankiecie, aby dowiedzieć się, jaki jest przewidywany czas dojazdu do wybranego przez nas punktu.

Kurtka będzie dostępna w sprzedaży od 2 października. Współpracuje ona z Androidem i iOS. Na stronie internetowej Levi's dostaniemy ją za 350 dol., czyli ok. 1255 zł. Kurtkę upierzemy tylko dziesięciokrotnie, przy większej liczbie prań technologia już więcej nie zadziała.

źródło: theguardian.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.