Kultowy Winamp powraca w nowej formie. Uderza tam, gdzie jest już Spotify

Winamp powraca w nowej odsłonie
Winamp powraca w nowej odsłonie Fot. Roman Jocher / Agencja Gazeta i zrzut ekranu z jordaneldredge.com/projects/winamp2-js/
Winamp był bardzo popularny w Polsce. Program pozwalał na cieszenie się muzyką w formacie mp3. Święcił triumfy w czasach, kiedy nikomu nie śniło się o Spotify czy Deezerze. Wówczas czymś naturalnym było nielegalne pobieranie muzyki z internetu, którą następnie odtwarzano właśnie za pomocą programu Winamp. Dziś powraca on w nowej formie.

Na tej stronie internetowej znajdziemy niemal w pełni funkcjonalnego Winampa w wersji 2.9 – jednej z najbardziej znanych i lubianych. Nie ma problemu, by za jego pomocą odtworzyć muzykę, którą mamy na dysku komputera. Jest nawet możliwość zmiany wyglądu odtwarzacza, a to za sprawą ogromu dostępnych „skórek”.

Pewne rzeczy wymagają jednak jeszcze poprawek. Trzeba m.in. dodać okienko, które pokazuje listę odtwarzania. Jest tylko kwestią czasu, kiedy ta i pozostałe brakujące funkcje zostaną zaimplementowane, bo już trwają nad nimi prace. Planem jest stworzenie Winampa, który będzie potrafił wszystko to, co jego komputerowy odpowiednik.

Jak działa internetowa wersja Winampa? Utwory, których chcemy posłuchać, wybieramy korzystając ze specjalnego przycisku lub wykorzystujemy metodę „przeciągnij i opuść”.
Podobnie jak w oryginalnej aplikacji, możemy poprzez kliknięcie myszy przełączać się między dostępnymi wizualizacjami. Za pomocą zaś skrótu klawiszowego Ctrl+d mamy możliwość dwukrotnego powiększenia rozmiaru odtwarzacza.


Winampa uruchomimy dzięki przeglądarkom Chrome, Firefox, Opera, Edge i Safari. Na listę nie załapał się Internet Explorer.

źródło: antyradio.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...